Zima je tady! Užijte si to nej lyžování v Rakousku

0
387

Přemýšlíte, kam vyrazit do Rakouska za lyžováním? Čtěte dále. Máme tipy na ta nejlepší střediska i místa, kam se vyplatí vyrazit i na otočku.

Jakmile se rozjede zimní sezóna, spousta českých lyžařů i snowboardistů vyrazí do Rakouska. V téhle alpské zemi na nás čekají skvělá lyžařská střediska s těmi nejlepšími službami a krásně upravené sjezdovky.

Kam za nejlepším lyžováním v Rakousku

To nejlepší lyžování v Rakousku na vás čeká samozřejmě na celé řadě míst. My jsme pro vás vybrali například:

Kaprun – skvělé lyžařské podmínky na celých 41 sjezdovkách. Kromě nich tu najdete také snowpark, řadu freeriových tras i termální aquapark pro relax těla i mysli.

Pitztal – poklidnější oblast, kterou ocení i rodiny s dětmi, lyžařská škola, dětský park, snowpark, kluziště i sáňkařská dráha.

Lyžování v Rakousku “na otočku”

Plánujete jednodenní lyžování v Rakousku? Není problém. V tomto případě se vyplatí jet například na tato místa:

  • Schladming-Dachstein – z Prahy i Brna cesta kolem 4h 30 min, s 235 km sjezdovek různých náročností a jen kousek od Bad Ischlu a Hallstattu.
  • Hinterstoder – z Prahy i Brna cesta kolem 4 hod., vhodné pro zkušenější lyžaře i rodiny s dětmi.

Abyste si svou zimní dovolenou na lyžích užili opravdu bezpečně a bez starostí, sjednejte si cestovní pojištění, které se o vás postará nejen v případě úrazu a potřeby lékařské ošetření, ale také při dalších nesnázích. Stát vás bude jen pár korun, ale ve finále vám může ušetřit pěkný balík peněz.