Užijte si silvestrovský pobyt v českých lázních

0
129

Česká republika je posetá hned několika desítkami lázeňských měst. Pokud přemýšlíte nad tím, jak strávit konec letošního roku, můžete vyrazit na některý z připravovaných pobytů a oslavit tak příchod dalšího roku v pohodové atmosféře. V následujících řádcích vám prozradíme, jaká lázeňská města rozhodně stojí za návštěvu i během zimního období.

Samozřejmě nejvíce navštěvované jsou lázně Karlovy Vary, přičemž samotné město se chlubí i nádhernou kolonádou a mnoha významnými architektonickými skvosty. Nicméně i další lázně mají esa v rukávu.

Poděbrady

Zajímavou volbou jsou lázně Poděbrady, které se chlubí poklidnou atmosférou, zelenými parky, klidným břehem řeky Labe a útulnými kavárnami. Co se týče samotného lázeňství, pro procedury se používají místní minerální prameny. Poděbrady jsou romantické město, kam rozhodně vyrazte se svou drahou polovičkou. Pokud vám to počasí i na konci roku dovolí, vyrazíte na kole po cyklostezce, abyste poznali blízké okolí. Ze sportovních aktivit je nezbytné zmínit taktéž ještě golf, jezdectví a plavání.

Poděbrady jsou vhodné i pro silvestrovský pobyt, ať už plánujete poslední den v prosinci strávit jen ve dvou, nebo s partou přátel.

Janské Lázně

Další možností jsou Janské Lázně na úpatí Černé hory, které se nachází v nadmořské výšce přes 600 metrů. Janské Lázně si svůj název zasloužily podle tamními termálního pramenu, který se využívá ke koupelím. Pramen, jehož teplota je 29 stupňů Celsia, se dokonce napouští do bazénů v těchto lázních. Pomáhá při alergiích, respiračních onemocnění a také dalších chronických chorobách.

Janské Lázně jsou atraktivní a poskytují komfortní ubytování i během vánočního a silvestrovského období. Tak neváhejte a podívejte se na aktuální nabídku na stránce Spa.cz, kde máte rozhodně z čeho vybírat.