Jaké je nejlepší hotelové vybavení, které zapůsobí na vaše hosty?

0
95

Hotely a ubytovací služby čelí velké konkurenci. Ta je jedním z hnacích motorů nejen pro neustálé vylepšování služeb a marketingu, ale také pro hotelové vybavení, které pomáhá zlepšovat zákaznický komfort a odlišovat hotel od jiných.

Hotelové vybavení i služby dotváří celkový dojem z hotelu a také výrazně zlepšují komfort hotelovým hostům. Druhy vybavení se pochopitelně liší podle typu hotelu i podle cenové kategorie. Kouzlo se vždy skrývá v detailech. Pokud vybavení hotelu věnujete dostatečnou péči, výsledek se dostaví.

Co všechno je součástí hotelového vybavení? 

Pobyt je v rezervačním systému potvrzený, hosté se těší na první návštěvu spolu s veškerým komfortem, poskytovaný hotelovým vybavením. O co všechno se jedná? Lze říci, že jde o všechny služby nebo předměty nabízené hostům bez dalších dodatečných nákladů.

TIP: Komplexní a snadno ovladatelnou platformu pro hotelové rezervace zajišťuje například společnost Profitroom.

Toaletní potřeby

Mezi základ patří právě toaletní potřeby jako šampon, kondicionér či mýdlo. U těchto typů vybavení můžete vybírat ale i něco extra – třeba produkty od lokálního výrobce, produkty vhodné pro vegany nebo přírodního původu. 

Relaxační pomůcky

Čím větší relax hosty na pokoji čeká, tím více času v něm rádi stráví a tím větší útratu můžete očekávat. Vytvořte jim proto na pokoji optimální podmínky pro odpočinek. Může to být uklidňující vůně, relaxační hudba, maska na oči nebo ambientní osvětlení. Hosté ocení také župan či pantofle.

Teplé nápoje 

Dejte svým hostům příležitost se osvěžit nebo zahřát i jiným způsobem než nákupem dražších položek v minibaru. Bezplatná voda, čaj či káva mohou na pokoji hosty mile potěšit. Samoobslužný kávovar na kapsle kvalitní provenience zanechá ve vašich hostech dojem dostupného luxusu.

Lůžkoviny

Hotelové postele všichni milují. Tedy, pokud jsou čisté, pohodlné a útulné. Zvyšte jejich hodnotu vhodným výběrem lůžkovin. Kromě materiálu si dejte záležet také na druzích polštářů, antibakteriálním povrchu či hmotnosti přikrývek, které uzpůsobíte ročnímu období.

Potřeby pro psy či miminka

Pokud cestujete s miminkem, jistě víte, že více komfortu se rovná zlatu. Cestovat se skládací postýlkou nemusí být zrovna optimální. Rodina je skvělou cílovou skupinou, nabídněte proto ve svém hotelu i vybavení pro rodiče a děti. Přilákat můžete i majitele domácích mazlíčků volbou pokoje vhodného pro domácí zvířata nebo asistenční psy. 

Něco navíc

Samoobslužné odbavení zkrátí dobu čekání, navíc host není závislý na konkrétní hodině. Rovněž se zefektivní provoz hotelu. Možností jsou také snídaně v ceně – obohacené třeba o fresh koutek s čerstvým džusem. Tento bonus může být důvodem, proč si váš hotel hosté vyberou místo konkurence.