Velikonoce Česku. Užijte si dovolenou v ráji

Všechno pučí, slunce nás ráno vítá mnohem častěji a i ty teploty se brzy umoudří. I když se to nezdá, Velikonoce jsou za humny. Ideální čas je především pro zařizování dovolené. Kam můžete vyrazit?

Velikonoční pobyty v Českém ráji

Po sychravé zimě bude ideální načerpat sílu v přírodě. V klenotech naší země. Mezi ně bezpochyby patří kouzelný Český ráj. Ten nabízí spoustu fascinujících míst, jež lze poznat. Ideální prostředí, kde přímo v terénu sledovat, jak vše pučí, příroda se barví, fauna se probouzí. Centrem Českého ráje je město Turnov. Příroda v nitru Prachovských skal, kde se navíc nachází naleziště polodrahokamů. Milovníky historie pak nadchnou Trosky, zřícenina hradu o dvou věžích – panna a baba. Z hradů ještě lze navštívit Kost či Humprecht. A vydat se můžete i do blízkého Jičína, což je město pohádky, rovněž i království loupežníka Rumcajse. Kde se ubytovat? V hotelu, menším penzionku nebo si nemůžete nechat ujít příležitost pronajmout si typickou východočeskou roubenku. Stačí si zadat do vyhledávače „ubytování Turnov“ nebo „dovolená v Jičíně“ a můžete směle vybírat.

Ubytování ve Dvoře Králové – skvělá jarní dovolená

Velikonoční pobyty se často pojí s prázdninami, proto se nabízí, kam vzít děti, aby se zabavily. Co takhle od Českého ráje nedaleká a vyhlášená Zoo ve Dvoře Králové? Ta se s počtem pozoruhodných zvířat řadí na špici středoevropských zoologických zahrad. Je zde i safari a lze se ubytovat přímo v tematicky laděném prostředí. Anebo si můžete najít ubytování na Hotel.cz. Okolí Dvora Králové je rovněž plné historie a připomíná pohádku. Krásný je barokní hrad Kuks, přehrada Les Království, pro sladkosti vyrazte do Hořic (legendární trubičky) či do Miletína (perníčky „Miletínské modlitbičky“). Databáze ubytování různého typu je veliká, proto si zde najde každý to, co nejlépe vyhovuje jeho komfortu.

Doporučené články