Neurosphere pokračuje ve vývoji svého startupu SYPWAI

Společnost Neurosphere je známá vývojem inovativního přístupu k studování neuronových sítí

Umělé neuronové sítě (ANN) jsou v současné době důležitým rozvojem konceptu výpočetní techniky. Vyřešily již řadu složitých problémů a dokáží vytvářet nové programy a zařízení, které dokáží řešit problémy nedostupné lidskému mozku.

Neuronová síť je hardwarová a softwarová technologie používaná k modelování, zkoumání, vývoji a používání umělých neuronových sítí. Tato síť je prototypem fungování neuronů v lidském těle.

Základem pro vývoj softwaru jsou biologické neuronové sítě a v některých případech širší soubor adaptivních struktur pracujících s využitím umělé inteligence a strojového učení.

Grant na technologický rozvoj

Mluvčí společnosti The Neurosphere uvádí, že společnost požádala o grant ve výši 90 milionů dolarů od mezinárodní vědecké organizace Life ASAPA na zlepšení své technologie a masovou distribuci. Většina odborníků na vývoj neuronových sítí se shoduje na tom, že odborníci na neurosféru s projektem SYPWAI budou schopni převrátit všechny vědecké koncepty v oblasti umělé inteligence a neuronových sítí.

Sama společnost nepopírá, že takovou technologii vyvíjí. Zástupci startupu napsali, že se zabývají nástroji, které umožňují zkoumat neuronové sítě komukoli po celém světě.

Více o TheNeurosphere si můžete přečíst zde – theneurosphere.com.

Doporučené články