Třebovské stěny na kole

Start v České Třebové na Starém náměstí.

Jeď dolů na most a 150m za řekou odboč po modré turistické značce doleva (jako bys jel k rotundě). Modrá vede asi 1km po silnici a zatáčí doprava k lesu. Od chaty „U Floriana“ vede cesta (typ DC3) asi 4km do mírného kopce, až do vesnice Skuhrov. Je to pohoda, jenom si dej ve Skuhrově bacha, ať se ti ta modrá neztratí. Přijedeš na hlavní silnici, po který pojedeš asi 100m k vesnici. Tam někde je odbočka doleva (typ DC2). Po týhle cestě jeď až k rozcestníku.

Teď tě čeká nejhezčí úsek cesty. Stará dobrá modrá cesta až k Horákově kapli. Jenom si dej pozor na ten rozcestník. Ukazuje totiž na jinou cestu. Je sice dobrá a z kopce, ale nikam se po ní nedostaneš. Takže jeď až tou cestou o 3 metry dál, s modrejma flekama na stromech. Je to dost dobrá cesta (DC4) skoro pořád z kopce a hlavně vede fakt hezkou přírodou mezi skálama. Myslím, že každý, kdo rád prohání horský kolo po lesích, tuhle cestu ocení. Když dorazíš na silnici tak se ničeho nelekej a dej se po ní doleva, modrá po ní asi půl kiláku vede (než zahne zase doprava). Od silnice to už je asi 2km k Horákově kapli. Tady se můžeš napít vody z pramene a rozhodnout kam dál.

Po červené do Ústí nad Orlicí:
Ze začátku (2km) je to dost nepříjemný kopec a terén (DC5), ale pak se cesta napojí na takovou jakoby silnici (DC2), po který s nejtěžším převodem frčíš až na letiště do Ústí
Po červený do Letohradu:
Je to na druhou stranu než do Ústí, skoro pořád lesem. Já to tam sice neznám, ale určitě to jde.
Pokračovat po modrý na hrad Lanšperk:
Modrá cesta typu DC3 tě dovede až na hrad. Je to pořád do kopce a na tom hradě kromě jedný díry v zemi vůbec nic není. Tím tě nechci ani trochu odrazovat, zas tak hrozný, když už tam jsi, to není. Z hradu můžeš jet po silnici do Ústí nebo do Letohradu.

Z Ústí můžeš jet zpět do Český Třebový buď po silnici nebo třeba přes Andrlův chlum, ale to už je jiná pohádka.

Startovat můžeš taky jinde než v Č. T. Třeba při jízdě z Lanškrouna se napojíš na Třebovských stěnách (ze silnice na Ústí). Nebo tu trasu můžeš jet opačně. To však není (aspoň podle mě) takovej zážitek.

Jestli seš z blízkýho okolí a máš rád hoský kolo tak neváhej a ještě dneska na něj sedni.

Vysvětlivky

Druh cesty (DC)
DC1   silnice
DC2 špatná silnice
DC3 lesní, polní cesta
DC4 špatná lesní, polní cesta
DC5 cesta necesta

Bohuslav Svab

Cestuji, tedy jsem.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *