Cestovatel.cz prolomil tisícovku!

Ano, je to tak. Časopis www.Cestovatel.cz začal svou návštěvnost držet nad tisíci unikátními návštěvami denně. A to prosím nepočítáme roboty a jinou havěť.

Časopis vznikl už hodně dávno, z ryzího nadšení pro psaní o našich cestách. Ryzí nadšení však nestačilo dlouho a tak byl časopis několik let téměř neaktualizovaný. Druhý dech chytl někdy v roce 2005, kdy jsme se rozhodli z něj opravdu něco udělat a k ryzímu nadšení jsme přidali ještě jedno ryzí nadšení. To, zdá se, zatím funguje. Založili jsme občanské sdružení Cestovatel a tím jasně deklarovali neziskovost celého projektu. Hlavně tedy proto, že jinak bychom se cítili jako hodně špatní podnikatelé.


Na grafu můžete vidět, jak nám ta návštěvnost hezky roste od 1. 1. 2006 až po dnešek. První váhavé překročení tisícovky jsme pozorovali se zatajeným dechem, jestli to není pouze dočasné, ale teď už je vidět, že jsme tisícovku skutečně překročili a že pokračujeme dále.


Snažíme se přinášet zajímavé články a snad se nám to i daří s ohledem na rozpočet, který na to máme (0,–).

Články máme ze zemí vzdálených: Salar de Uyuni emhádéčkem

Ze zemí blízkých: Rumunské podhorské stopování

I přímo z našeho dolíku: Má srdeční záležitost – řeka Vydra

Články o technických zajímavostech: Opuštěnými tunely Slovenska

Reportáže: Fotoreportáž: Ohňostroje a dračí lodě na Pryglu

Rady na cesty: Katev – Mašina nerabotajet

Za každý zajímavý článek jsme rádi a pokud i vy máte něco, o co se chcete podělit, podívejte se Jak psát článek


Cestovatelské blogy:

Podařilo se nám také zprovoznit cestovatelské blogy, doufáme, že se ujmou i jako on-line zpravodajství z cest, tak jak to už využil třeba Martin v Íránu: Cesta k duši Persie – Írán 2007

Mapy:

Chystáme pro Vás i orientační mapy, můžete to vidět u fotosoutěže i u přehledu článků . Mapy sice zatím neobsahují všechny články, ale postupně se přidávají.

Navíc jsme rozšířili naše RSS kanály na GeoRSS – pokud máte dostatečně chytrou čtečku, bude za Vámi chodit i malá mapka.

Soutěže:

Těší nás pořádání soutěží pro čtenáře:


Ale hlavně nás těší, když někdo napíše, že nám drží palce a že se mu tu líbí. Víme, že web není dokonalý, ale věřte, že se snažíme ze všech sil. Pokud nám někdo nabídne pomocnou ruku, budeme rádi.

Přejeme si tedy, ať ta druhá tisícovka příjde brzo, ale ještě víc si přejeme, abyste se sem vy, naši čtenáři rádi vraceli.

Tomáš Peterka

Ahoj, jsem z Ceske Trebove, nyni na nějakou dobu sídlím v Praze

Rád sportuji - kajak a kolo jsou moje oblíbené inštrumenty, rád cestuji - Jižní Amerika je moje oblíbená destinace, občas dokonce i pracuji

S magazínem Cestovatel.cz pomáhám hlavně tak, že čas od času přispěji nějakým tím článečkem, ale jinak hlavně hledám cesty k tomu, aby byl časopis úspěšný a to, s naším rozpočtem, není žádná legrace

Turisti se baví na salaši s bačou:
"Tak co, bačo, jak se mají ovce?"
"No, černé dobře."
"A co bílé?"
"No bílé taky dobře."
"A zdravé jsou, bačo?"
"No černé jsou zdravé."
"A co bílé?"
"No bílé jsou taky zdravé."
"A dojí dobře, bačo?"
"No černé dojí, dojí dobře."
"A co bílé?"
"Ale aj bílé dojí dobře."
"Bačo, a proč je pořád dělíš na černé a na bílé?"
"No černé jsou přece moje."
"A co bílé, bačo?"
"No ty jsou taky moje..."

Doporučené články