Fotoreportáž: Ohňostroje a Dračí lodě na „Prýglu“

Akce festivalu IGNIS BRUNENSIS – Brno město uprostřed Evropy se převážně přesunuly na brněnskou přehradu, kde probíhá soutěžní přehlídka ohňostrojů a další sportovní a hromadně-kulturně-pouťové akce.


Letos se zde opět uskutečnil závod „dračích lodí“. Tyto závody prověřují sehranost týmů, které „popohání“ bubeník (ve většině případů bubenice).

Pozvánka na IGNIS BRUNENSIS 2008

Oficiální stránky festivalu jsou s aktuálními informacemi: www.ignisbrunen­sis.cz

Naše fotoreportáž z ohňostrojného prelude a Noci kejklířů 2007. Naše loňská pozvánka na festivalnávodem na fotografování ohňostrojů a reportáž z průběhu festivalu Brno žije nejen ohňostroji s rozsáhlou fotogalerií.

První soutěžní ohňostroj „Follow me“ odpálila česká společnost FLASH Barandov, která zde předvedla světovou premiéru svého představení, kterým bude zastupovat Českou republiku na podobných soutěžních přehlídkách ve světě.

Druhý soutěžní ohňostroj včera ohrožovala bouřka, ale naštěstí se přehradě vyhnula a tak slavná italská společnost Panzera mohla předvést své „Neapolské vášně“. Ohňostroj byl poněkud hlučnější, což je u italských a španělských ohňostrojů zvykem.


Perličky ze zákulisí ohňostrojné přehlídky IGNIS BRUNENSIS

Na tiskovém setkání nám Jiří Morávek a Jaroslav Štolba sdělili několik zajímavých údajů o ohňostrojích. Během ohňostroje vylétne do vzduchu cca 3500 projektilů. Letos jsou poprvé povoleny ráže 250 mm, které vylétají až do výše 300 metrů a zde vyrobí světelný efekt o průměru až 500 metrů! Náklady na pyrotechniku jsou minimálně 22000 Euro a celková hodnota ohňostroje je asi 1,5 miliónu korun. Na program festivalů se snaží ročně dostat kolem 10 významných společností, z nichž jsou do soutěže vybrány čtyři.

CENA DIVÁKA IGNIS BRUNENSIS – BRNO 2007

Veřejné ankety se mohou zúčastnit diváci starší dvanácti let, kteří shlédnou všechna představení. Hlasuje se prostřednictvím správně vyplněných a v termínu 31. 5.–6. 6. odeslaných nebo odevzdaných anketních lístků, prostřednictvím SMS na určené číslo nebo na internetové adrese www.ignisbrunen­sis.cz. Počet hlasů určí držitele „Ceny diváka IGNIS BRUNENSIS – BRNO 2007“ v mezinárodní soutěžní přehlídce ohňostrojů na Brněnské přehradě. Výsledky budou vyhlášeny 11. června 2007.

Anketní lístky a podrobný popis SMS hlasování naleznete v programovém magazínu.

Ohňostroje Brno 2008, program akcí“

Milan Kylar

Zakladatel a kdysi také šéfredaktor časopisu www.cestovatel.cz. Nyní jsem zaměstnancem softwarové společnosti... Kromě toho občas fotografuji.

Doporučené články