Lyžování s dětmi v Rakousku, anebo v ČR?

.=

Skoro všichni si myslí, že je lyžování v Rakousku úžasné, a dokonce i cenově přijatelné. Záleží ovšem, jaký resort si zvolíte. Některé sjezdovky jsou jako stvořené pro zkušené lyžaře, jiné pro začátečníky a středně pokročilé. Žhavým želízkem v ohni rakouských areálů jsou dokonalé podmínky pro malé dětičky.

Sjezdovky pro profesionály i dětičky

Nároční lyžaři a snowboardisté ocení oblast Alrberg. Radovánek s luxusním nádechem se dočkáte v Zürsu a Lechu, adrenalinový freeride si vyzkoušíte v St. Antonu. Vyrazte si sem s kamarády a uspořádejte rozlučku se svobodou či pánskou jízdu. Rozlučka se svobodou v takovém prostředí bude stát za to. V tyrolském Kitzbühelu se nacházejí rozmanité sjezdovky a lokalita je vhodná pro rodiny s malými dětmi. Ve štýrském Schladming-Dachstein se povozíte v sedačkových lanovkách a užijete si s nejmenšími členy prima zábavu. Lyžování v Rakousku na ledovci Hintertux je dechberoucí. Navíc se pod Sommerbergem rozprostírá funpark pro malé děti a větší se mohou naučit freeride. Mrkněte na Webrangers a inspirujte se!

Super lyžovačku slibuje Šumava i Jeseníky

Když vyrážíte za zimními sporty s dětmi, máte jiné požadavky. Nejlepší lyžování v ČR je pro vás takové, kde jsou široké sjezdovky a dostatek lákadel všeho druhu. Skiareál Lipno se může pochlubit mimo jiné i Bambini Parkem Foxpark a Školní sjezdovkou. A nesmíme zapomenout na bruslení na přehradě! Skiareál Benecko v Krkonoších upoutá dětským parkem Havrland s pohyblivým pásem, Family Arenou a snowtubingovou dráhou. Sportovní areál Klíny v Krušných horách překvapí animačními programy, Dětskou lyžařskou akademií a dráhami na sáňkování. V moravském resortu Karlov si děti užijí lyžařskou školku, výuku na pojízdném pásu i skicrossovou trať. Lyžování v ČR je dostupnější a na horách jste po práci do pár hodin.

Doporučené články