Nasbírejte inspiraci na veletrzích GO a REGIONTOUR 2008

0
524

Cestování patří mezi nejvíce oblíbené lidské činnosti. O tom svědčí každoroční rozmanitá nabídka veletrhů GO a REGIONTOUR, které se konají od 10. do 13. ledna 2008 v areálu brněnského výstaviště. Tato dvojice veletrhů se řadí k nejvýznamnějším oborovým prezentacím v Evropě s akcentem na regiony. V letošním ročníku najdou nově v pavilonu F návštěvníci všechny významné cestovní kanceláře i agentury z celé České republiky. Pavilon V je naopak vyčleněn prezentaci turistických možností v regionech. Posílil i mezinárodní charakter obou veletrhů – dokazuje to účast zahraničních centrál cestovního ruchu, ale také množství zahraničních turistických oblastí.

Regiontour – komplexní informace o dovolené v tuzemsku

Veletrh Regiontour je unikátní přehlídkou možností trávení dovolené v regionech České republiky. Veletrh REGIONTOUR opětovně překvapuje šíří svého záběru – reprezentuje nabídku všech krajů a turistických oblastí České republiky. V letošním ročníku se nově představí regiony Ivančicko, Hustopečsko, Moravský Kras, České Švýcarsko, svazek obcí Domažlicko, město Zlaté hory, Skuteč, Rožmitál pod Radhoštěm a řada dalších. K novým tématickým oblastem bude patřit i prezentace možností venkovské turistiky a agroturistiky v regionech ČR.

Cestovatel.cz se letos bude prezentovat malým stánečkem na Regiontouru. K vidění u nás bude výstava fotografií z fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů a také nás zde budete moci potkat na živo a podiskutovat o našich i vašich projektech.

K nejpočetněji zastoupené zemi na veletrzích patří tradičně Slovensko jako jedna z velmi oblíbených destinací českých turistů. Prezentace slovenských regionů v pavilonu V bude zaměřena především na zimní, vysokohorskou a lázeňskou turistiku. Předvede se zde město Skalica s Baťovým kanálem, park Bešeňová, Vrátná Dolina, Malá Fatra s okolím anebo lázně Sklenné Teplice. Nově se také představí čtveřice Královských měst – Levoča, Bardejov, Ružomberok a Kežmarok.

GO nabízí více než 80 destinací

Na GO se tradičně představují cestovní kanceláře a agentury z celé České republiky. Kvůli zvýšenému zájmu vystavovatelů a realizaci nových témat je veletrh GO nově přesunut do většího a modernějšího pavilonu F.

Návštěvníci se mohou těšit na početnější zastoupení vystavovatelů z Německa a Rakouska, svoji nabídku představí termální lázně Laa an der Thaya a letiště Vídeň. Návštěvníci se v expozicích mohou inspirovat, jak příjemně strávit zimní či letní dovolenou v jižním Tyrolsku nebo Korutanech. Nabídku zahraničních destinací doplní exotické země jako Indie, Egypt, Itálie, Tunisko a samozřejmě v tuzemsku oblíbené Chorvatsko