Najděte si svého sponzora – jak to dopadlo

Poděkování sponzorům

Jsou to téměř tři týdny, kdy jsem se ponořen do smutku snesl z výšin k rodné zemi a ústa ocelového opeřence společnosti ČSA, mne vypustila do chladného, letního rána v Praze.

Persie se všemi krásami a milými lidmi zůstala jen v mém srdci a žel, velmi daleko pro můj toužící zrak. Ale postupem času jsem přivykl odhaleným ženám (rychleji, než zahaleným v Íránu a rád), chladu, absenci siesty a dalším, příjemným věcem, které byly po celý měsíc samozřejmou součástí mého putování.

Plný elánu jsem se vrhl do úpravy fotografií, přípravy přednášek, psaní knihy a pokusům jak nastartovat a zrealizovat můj sen živit se cestováním. Vše je to ještě vzdálené, ale každý, byť sebemenší úspěch mi působí nesmírnou radost.

Hledáte sponzora na cesty?

Cestovatel.cz navázal spolupráci se serverem www.sponzoruje­me.cz

Napište kvalitně svůj projekt (více o tom Martin Lejsal zde: http://www.ces­tovatel.cz/…ho-sponzora/ a umístěte ho na stránky www.sponzoruje­me.cz

www.Cestovatel.cz vám nabízí možnost publikovat jak svůj projekt, tak svou cestu, včetně zobrazení vašich sponzorů. Psát můžete články nebo si můžete zřídit cestovatelský blog a psát reportáže přímo z expedice.

Sponzorujeme.cz

Ať už se zabývám v současné době čímkoliv, část mého srdce je stále na východě. Chybí mi mešity, přátelství neznámých lidí, polední horko i večerní únava po celodenní námaze. Postrádám mnoho věcí, ale to k cestování patří. Cesta je nejen zisk a obohacení, ale i mnoho ztrát. Ale jak napovídá název jednoho televizního pořadu, jsou to krásné ztráty.

Nemohu také nevzpomenout na mé dva sponzory, kteří mne podpořili svými produkty. Hannah a Horalsport. U srdce mne hřál nejen pocit, že jsem měl kvalitní funkční oblečení a vynikající vibramové boty, ale především vědomí, že se mnou spolupráci vůbec navázali.

Byl a stále jsem neznámý člověk. Ještě nic jsem vlastně nedokázal a mé jméno nikomu nic neříká. Pro sponzory vlastně nejsem vůbec zajímavý. A přesto do toho se mnou šli. Zaujal je můj projekt a navzdory mé mediální neexistenci mne podpořili.

Myslím, že ani netuší, že mi dali vlastně víc, než co jsem od nich reálně skutečně dostal. Dali mi sebedůvěru a víru, že sponzory lze nalézt. Pokud v sobě objevíte touhu a neuhasitelné přání zrealizovat projekt, který Vás naplňuje, určitě dokážete nalézt i ty, kteří Vám pomohou Váš sen uskutečnit.

Samozřejmě, vždy se budou ptát : A co z toho budeme mít? Ale nebojte se, určitě přijdete na způsob, jak je mediálně prezentovat. Možná Vám sami nabídnou různé možnosti spolupráce, které Vás samotné ani nenapadly. To hlavní, co sponzora osloví, je zajímavý projekt, Vaše nadšení, které z Vás sálá a zapaluje každého okolo Vás a ochota udělat pro ně vše, co je ve Vašich silách.

A tuto víru jsem od nich dostal. Proto jsem se možná bláhově, ale s odhodláním pustil do realizace svého snu. Vždyť jsou to právě naše tajná přání a sny, které činí život tak krásným. Nevzdávejte se jich jen proto, že nevidíte možnost jak je uskutečnit. Zkuste to.

Nebojte se hledat sponzora. Pokud nejprve nabídnete, budete velmi blízko k tomu, že dostanete. A uvidíte, třeba dostanete právě jako já víc, než by jste sami čekali.

Martin Lejsal

V současné době pracující úředník, který se marně pokouší ve stozích papírů nalézt byť špetku romantiky. Tu potkává pravidelně s batohem na zádech kdekoliv v přírodě. Jsem psavý, povídavý typ(ne ukecaný)se smyslem pro romantiku. Moje duše ráda vnímá nejen vše stvořené, ale rovněž i Stvořitele.

Doporučené články