6 důvodů, proč strávit dovolenou v Čechách

Rok co rok se budíte ze spaní, když máte přemýšlet o zahraniční dovolené? Děsíte se toho, že se nedomluvíte, že se vám něco stane na lyžích, na horském kole, že prostě nic neproběhne podle vašich představ? Vyrážíte ven vlastně jenom proto, že vás k tomu rodina dotlačila, protože vy sami byste raději vzali za vděk nějakou hezkou tuzemskou destinací? Možná je na čase rodině ukázat, že i u nás v Čechách máme krásná místa.

Na skvělé turistické atrakce narazíte i u nás


Rozhodně je velká chyba stále jenom ustupovat nátlaku svého okolí, rodiny a přátel a trmácet se za drahé peníze stovky, ba dokonce tisíce kilometrů někam, kde třeba nakonec ani pořádně nevystrčíte nos z hotelového resortu. Zkuste ostatní přesvědčit o tom, že i u nás je toho hodně k vidění. Navíc si můžete připravit opravdu pestrý program a najít skutečně příjemné ubytování, které nabídnou například penziony na Šumavě. Vězte, že Česká republika poskytuje opravdu zajímavé turistické atrakce a na své si tu přijde celá rodina. Proč tedy zkusit zůstat doma? Jaké jsou důvody?

1. Náročná cesta. Bojíte se létat? Neradi cestujete dlouho autobusem, protože se nevyspíte a všechno vás bolí? Nenávidíte dlouhé cesty autem, protože máte strach, že za volantem usnete? Tak to je přesně ten důvod, proč zůstat doma.

2. Jazykové znalosti. Každý neumí plynně německy nebo anglicky. U nás se ale domluvíte česky všude bez potíží.

3. Program není nuda. Ať už jedete k moři, nebo třeba v zimě na lyže, dovolenkový program v cizině se většinou dovolenkové dny sobě podobají jako vejce vejci. U nás tomu tak není, můžete si vymyslet různý program – koupání, procházky, sportovní vyžití, návštěvy pamětihodností, kulturních festivalů a programů, dětských atrakcí…

4. Předražený pobyt. Týden strávený v cizině je většinou mnohem dražší, než týden strávený u nás.

5. Cestovní pojištění. Do zahraničí se bez pojistky nevydávejte. U nás pojistku nepotřebujete.

6. Úroveň ubytování. Naše penziony se minimálně vyrovnají těm zahraničním.

Doporučené články