Jak vybrat dárek opravdu pro každého

Máte pocit, že je pro vás výběr dárku nerozluštitelnou záhadou? S námi to bude mnohem rychlejší a jednodušší. Přinášíme vám, malý manuál, který vám napoví, jak vybrat dárek opravdu pro každého. Odpovězte si na pár jednoduchých otázek a užívejte si vítězoslavný pocit z dárku, který udělá radost.

Naslouchejte

Prvním krokem, jak být úspěšný při výběru dárku je tiché naslouchání. Vybíráte dárek pro svůj protějšek, pro kamaráda, kolegu nebo někoho z rodiny? Poslouchejte, co říká, co se mu líbí, co má rád nebo co mu chybí. Pokud máte kolem sebe někoho, kdo neustále mluví o nejmodernějším sporťáku, nejspíš mu jeho největší sen nesplníte. Ale můžete se k němu přiblížit například vtipným hrnkem pro řidiče.

Záliby a koníčky

Největší nápovědou pro výběr ideálního dárku bude zkoumání zálib a koníčků. Víte, že máte obdarovat rybáře, houbaře nebo třeba domácího kutila? V tomto případě máte napůl vyhráno. Vyberte dárek podle koníčku a překvapte tím, že jste nad tím opravdu přemýšleli. Pokud chcete vyhrát na plné čáře, kombinujte to, co druhého baví s vtipem a nadsázkou. Věřte, že takový dárek bude mít opravdu úspěch. Velký úspěch bude také, pokud najdete ty nejlepší dárky pro děti od 10 let, kdy znáte záliby vašich dětí.

Osobní dárek

Hledejte dárek, který napoví o vašich citech. Nebojte se dárků, které druhého potěší, pochválí nebo dojmou. Správný dárek poznáte právě podle toho, že v druhém vzbudí emoce. Snažte se vždy o kladné emoce, kam patří radost, smích a následuje objetí. Nebojte se ani dárků se jmény, ať už se jedná o hrnek, propisku nebo klíčenky a peněženky se jménem.

Vtip vede

Při výběru dárků vám pomůže vtipnost a nadhled. Obzvlášť, pokud víte, že vybíráte dárek někomu, kdo se rád směje a s kým se vždy pobavíte. Skvělým nápadem mohou být vtipné ponožky s nápisem. Zajímejte se také o to, co aktuálně obdarovaný řeší. Pokud například šetří na nový dům, skvělým dárkem může být dárková pokladnička. Pokud hledáte dárek pro pár, vsaďte na vtipné hrnečky, sklenice na víno nebo panáky pro pár.

Doporučené články