Oblékáme děti na letní dovolenou u moře

Chystáte se letos opět k moři a pomalu přemýšlíte, co dokoupit a připravit do kufru svým dětem? Máme pro vás několik jednoduchých rad, jak by měl takový „přímořský“ šatník dětí vypadat. Hlavním pravidlem je vždy snaha příliš nepřehnat množství, ale zároveň na nic nezapomenout.

Spodní prádlo

Nejsnazší je vždy začít spodním prádlem. Ideálně na každý den čisté bavlněné a příjemné na tělo, aby v letních vedrech neobtěžovalo. Stejně je to i s ponožkami, měly by být z přírodního materiálu, lehčí gramáže a nejlépe nižší, aby si z nich děti neopálily nehezké pruhy.

Trička a kraťasy

Chlapecké oblečení na léto se vyznačuje dostatkem triček s krátkým rukávem a kraťas. Letní dívčí oblečení je zase plné sukýnek a šatiček. Těchto věcí není nikdy dost a ani nezabere moc místa. Klidně sbalte větší množství a více variant, tedy kraťasy i sukně různé délky, tričko s krátkým rukávem, ale klidně i bez rukávu.

I léto může překvapit

Zároveň úplně nezapomeňte na to, že i léto může občas potrápit. Buďte proto připraveni na případný déšť a vítr. Nejjednodušší je přibalit do kufru lehké softshellové kalhoty, softshellovou bundu a také pláštěnku. Pokud se chystáte vyjet někam výše na hory, může se hodit i lehounká čepice, to je ale spíše výjimka.

Letní nezbytnosti

Sbalit byste neměli zapomenout i všechny drobnosti, bez nichž se v létě neobejdete. Myslete na ochranu hlavy proti slunci, což může být lehký klobouček nebo třeba čepice s kšiltem. Důležité jsou také kvalitní sluneční brýle. Plavky jsou samozřejmostí, ale pokud je vaše dítě citlivé na slunce, přibalte i koupací oblečení s UV filtrem. Prodávají se celé overaly nebo třeba jen trička do vody s dlouhým rukávem.

Boty

Krom sandálků a tenisek se na některých plážích budou určitě hodit i boty do vody, které ochrání před ostrými kameny či mořskými ježky. Pokud se chystáte hodně chodit a objevovat, zvažte i nějaké kvalitní boty vhodné pro delší chůzi.

Doporučené články