MUDr. Pavel Slezák

Vytvořené odpovědi

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Ptejte se lékaře: ostatní dotazy #4924
  MUDr. Pavel Slezák
  Účastník

  Dobrý den,
  odpovídám za dr. Lukešovou, která je v zahraničí. Prostředků na čištění vody je na trhu celá řada. V našich ordinacích nabízíme chlorové tablety od firmy Lifesystems (viz http://www.ockovani-zahranici.cz), ale i Vámi zmiňovaný Micropur je také vhodný.
  Pokud jde o Amazonii, musíte si uvědomit, že riziko malárie v tropických pralesích je velké a onemocnění malárií představuje pro organismus mnohem větší zátěž, než antimalarika, zvláště, když se užívají preventinvně, tj. v nízkých dávkách. Pokud se rozhodnete cestovat bez antimalarické profylaxe, měli byste mít vhodné léky proti malárii alespoň sebou k zaléčení prvního malarického záchvatu, než se Vám podaří vyhledat zdravotnické zařízení (tzv. stand-by terapie). Také byste měli být vybaveni účinnými repelenty a očkováni proti žluté zimnici. Komáři v Amazonii přenáší také horečku Dengue a právě Žlutou zimnici.

  odpověď na: Ptejte se lékaře: vše o očkování #4951
  MUDr. Pavel Slezák
  Účastník

  Dobrý den,
  odpovídám za dr. Lukešovou, která je v zahraničí.
  V první řadě si zkontrolujte očkování proti tetanu. Uplynulo-li od posledního přeočkování více než 10 let je vhodné se nechat přeočkovat. Dále bych doporučoval očkování proti žluté zimnici. Při přecházení hranice mezi Peru a Bolívií by mohlo být vyžadováno. Doporučené je také očkování proti žloutenkám A a B, nebo alespoň A, proti břišnímu tyfu. Mohlo by se Vám hodit i očkování proti vzteklině, nebo choleře, které chrání částečně i před tzv. cestovatelskými průjmy. Cestování obecně představuje zvýšený stres a tím i zvýšené riziko vzduchem přenášeného meningokokového zánětu mozkových blan. I toto očkování by tedy bylo možné.
  Doporučoval bych Vám navštívit některé středisko očkování co nejdříve. Zcela nejpozději začátkem srpna, ale to se už některá z vyjmenovaných očkování nemusí stihnout.
  Seznam některých očkovacích středisek najdete na http://www.domuvezdravi.cz.

  odpověď na: Ptejte se lékaře: nemoci a léky na cestách #4944
  MUDr. Pavel Slezák
  Účastník

  Dobrý den,
  odpovídám za dr. Lukešovou, která je v zahraničí. Obecně je Krugerův NP malarickou oblastí a užívání antimalarik se doporučuje. Specificky je srpen v období sucha a riziko malárie je tam v té době nízké. Doporučoval bych přesto alespoň zmíněné repelenty. Vhodné jsou takové, které mají obsah účinné látky diethyltoluamidu (DEET) alespoň 50%. Například v našich ordinacích nabízíme repelenty Expedition 50+ a 100+. (www.ockovani-zahranici.cz)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
- Advertisement -Česká video produkce, vytváří i cestovatelské blogy!