Vyplatí se celoroční cestovní pojištění?

Jestliže vyrážíte za hranice, mít sjednané cestovní pojištění je více než doporučené. Lidé, kteří cestují často, už to vědí, takže si ho sjednávají včas a s dostatečnými limity plnění. Ale víte, že existuje také celoroční cestovní pojištění? A možná by pro vás mohlo být výhodnější.

Nejen pro nomády

Někteří lidé procestují většinu svého času. A nemusí jít nutně jen o zahraniční výjezdy, ale třeba (jen) cesty po Česku, pracovní pobyty nebo služební cesty. Jezdíte na výlety, vyrážíte za dobrodružstvím, poznáváte památky i zajímavá místa, navštěvujete festivaly či veletrhy? U všech takových výjezdů se vám vyplatí mít sjednané cestovní pojištění, které se o vás v případě potřeby postará.

Náruživí cestovatelé si ale zpravidla nebudou sjednávat cestovní pojištění před každým odjezdem. Zvlášť pokud vyrážejí třeba každý týden. V takových případech se rozhodně víc vyplatí celoroční cestovní pojištění.

Výhody celoročního cestovního pojištění

Celoroční cestovní pojištění má oproti tomu krátkodobému řadu výhod:

  1. Sjednáte si ho jen jednou a platí vám po celý rok.
  2. Je cenově výhodnější – celoroční cestovní pojištění vychází levněji než několik krátkodobých.
  3. Má většinou vyšší limity pojistného plnění.
  4. Má k dispozici různá připojištění, která ochrání váš majetek, mazlíčky nebo uhradí vámi způsobené škody na majetku dalších osob.
  5. V případě, že cestujete s rodinou, nabízejí pojišťovny obvykle různé výhodnější balíčky pro více osob.

Cestování s pocitem bezpečí

Láká vás sjednat si tento typ pojištění, protože máte duši cestovatele a rádi jezdíte po Česku i po světě? Tak směle do toho. Ale abyste zbytečně nepřepláceli, zkuste si s předstihem prostudovat srovnání nabídek celoročního cestovního pojištění od různých pojišťoven. Takové srovnání najdete například na Top-Pojištění.cz. Když si nebudete jisti, které pojištění vybrat, případně jaká připojištění by se vám mohla hodit, může vám specialista z Top-Pojištění.cz po telefonu s výběrem pomoci.

Vaše cesty už pak budou klidnější, pohodovější a budete si je moci užívat beze strachu, že vás budou stát víc, než byste chtěli.

Doporučené články