Váháte při výběru eliptického trenažéru? Poradíme vám

0
117

Domníváte se, že posilovat doma se nevyplácí? Tak to jste nejspíše ještě nevyzkoušeli eliptický trenažér, který může být právě pro vás tím pravým posilovacím strojem i v domácích podmínkách. Jedná se o vysoce účinné moderní fitness zařízení, na kterém se naše dolní končetiny ohybují po elipsovité křivce, čímž pomáhají spalovat tuky, udržovat tělo v kondici a zároveň taktéž šetří klouby.

Základní rozdělení

Eliptický trenažér dělíme podle typu konstrukce neboli taktéž dle umístění pedálů a setrvačníku, kovového kola zajišťující správný chod zařízení. Prvním typem je trenažér se setrvačníkem vzadu. Hodí se díky kompaktním rozměrům taktéž do menších místností. Má však větší rozptyl poměru mezi délkou a výškou kroku při našlapování, takže bude spíše vyhovovat postavě vyšším sportovcům.

Hojně využívané jsou trenažéry se setrvačníkem vpředu s přirozenější roztečí během našlapování. Kratší vzdálenost mezi nášlapy zajistí taktéž větší šetrnost kloubům a obecně větší bytelnost přístroje, neboť je váha uživatele rozložena do celého pojezdu.

Třetím nejznámějším typem je eliptický trenažér s variabilním nastavením. Jedná se o vysoce moderní zařízení, které umožňuje nastavení tvaru kroku a dokonale reflektuje přirozený pohyb s měnící se délkou kroku při pohybu.

Důležité parametry

Vhodné je rozhodně sledovat brzdný systém, mezi ty nejspolehlivější patří magnetický a indukční. Madla a úchyty musí být dobře ergonomicky stavěná s protiskluzovým povrchem. I menší počítač by měl být součástí tohoto fitness stroje. Měří zejména vzdálenost, čas a kadenci cvičení. Modernější poté zaznamenávají tepovou frekvenci, počet spálených kalorií a další jiné údaje.

Ať už vybíráte rotoped, eliptický trenažér nebo třeba běžecký pás, vždy dbejte na celkovou kvalitu a nebojte si za ni připlatit, neboť se vám to z dlouhodobého hlediska určitě vrátí.