Sháníte tip na výlet v Čechách? Pár bychom jich pro vás měli!

Česko uspokojí milovníky historie i přírody. Na své si u nás přijdou milovníci outdooru, majestátních hor, skalních měst i romantických jezer. Spousta míst dokonce snese srovnání s vyhlášenými zahraničními destinacemi. A kam vyrazit?

Odpověď na tuto otázku samozřejmě záleží na vašem založení. Chcete-li si spolu se zážitky z dovolené přivézt pěkné fotografie, určitě zamiřte do jedinečných Adršpašsko – Teplických skal ležících mezi obcemi Adršpach, Teplice nad Metují a východočeským vrcholem Čáp. Z fotogenických vysokých skalních věží, hlubokých skalních věží, jezírek a vodopádů zcela určitě budete u vytržení. Horolezce ale přitahují také Prachovské skály a Pravčická brána.

Unikátní Boubínský prales a Pančavské vodopády

Naprosto unikátním místem je také Boubínský prales, třetí nejstarší přírodní rezervace v Čechách plná stromů, z nichž některé pamatují více než pět století. Místní bukosmrkový porost seřadí mezi nejvýznamnější evropské lesnické lokality. Máte rádi vodopády? Za těmi nejvyššími, kterými jsou Pančavské vodopády, budete muset vyrazit do Krkonoš.

Propast Machocha a další top české destinace

Ještě jste nebyli ve věhlasné propasti Macocha? Ani tento zážitek byste si neměli nechat ujít. Jedná se totiž o velmi tajemné místo. Dolní macošské jezírko je zcela neprobádané. Dna macošského jezírka se ještě nikomu nepodařilo dosáhnout. A pak tu jsou tuzemské evergreeny. Po Praze je nejvíce navštěvovaný hrad Karlštějn následovaným městy Čeeský Krumlov, Kutná hora, Telč a Karlovy Vary. Z hradů a zámků pak doporučujeme Lednicko – Valtický areál, Bouzov, Vranov nad Dyjí, Křivoklát, Kokořín a Červenou Lhotu.

Vybírejte na Hotel.cz

A kde se ubytovat? Odpověď na tuto otázku najdete například na serveru hotel.cz sdružující nabídky většiny ubytovatelů napříč republikou. Hotely, apartmány, penziony, kempy i horské chaty. Ale také kompletní letní pobyty. Orientace na serveru je intuitivní. Představme si, že v hledáčku vašeho zájmu je dovolená v Krkonoších. Rozkliknete-li odkaz ubytování v Krkonoších, nabídnou se vám hotely, apartmány, penziony i horské boudy. Luxusní i cenově dostupné. Výhodou portálu je, že si na něm můžete zarezervovat i konkrétní termín. S tím ale neotálejte. Obzvláště letní termíny se rychle vyprodávají.

Při cestách po Česku zkrátka rezervujte ubytování na Hotel.cz.

Doporučené články