S biokrby vykouzlíte Vánoce s pravým teplem domova

Snad každý člověk sní o komfortním bydlení nesoucím známky luxusu. V dnešní době lze pořídit nespočet vychytávek s puncem přepychu. Jednou z nich jsou biokrby, a díky svým výhodám se staly letošním hitem Vánoc.

Biokrby neboli krby na biolíh jsou druhem kamen, která nepotřebují komín, a přitom z nich sálá živý oheň. A nejde jen o nějakou atrapu! Oheň je skutečný a bio kamna nepotřebují dokonce ani připojení k elektrické síti. Hnacím motem je totiž zmiňovaný bio líh.

Co je biokrb?

Bez pochyby vás potěší, že lze biokrby instalovat libovolně po domě a nezáleží ani na vedení inženýrských sítí. Novodobá kamna nepostrádají hořák, ten je jejich stěžejní částí. Jedná se o kovovou nádobu rozličných rozměrů a tvarů. Hořáky bývají opatřeny separačním filtrem či regulací síly plamene. Správná funkce hořáku je ovlivněna splněním podmínek izolace od hořlavých materiálů. Tento požadavek je klíčový a snadno se mu přizpůsobíte.

Ihned se vám zalíbí

Biokrb spaluje kyslík v pokojích, nutností je tedy časté větrání. Pokud si myslíte, že se u nich ohřejete, není to jednoznačné. Jistě však poslouží k dekoračním účelům a zútulnění interiéru. Je však skvělé, že během hoření vzniká jen oxid uhličitý a voda, necítíte tedy zápach ani kouř a vyhnete se i úklidu prachu. Většina lidí si pořizuje eko krb i kvůli tomu, že k jeho instalaci nepotřebuje žádné zvláštní povolení, větrací anebo komínové systémy. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv model, můžete ho libovolně přemístit. Dokonce existují luxusní produkty na terasu! Jak už to tak bývá, biokrb by měl být využíván za dozoru dospělé osoby, protože děti dokážou i nemožné!

Závěsný, či volně stojící model?

Dnes nabízejí výrobci nespočet designových biokrbů, které se liší rozměry, zpracováním i vzhledem. Velmi populární jsou závěsné modely, protože se dají pověsit na stěnu. K dostání jsou většinou se sklem, díky němuž ochráníte nejmenší členy domácnosti i zvířecí mazlíčky před sálajícím ohněm. Další variantou jsou zabudované biokrby se sklem. V tomto případě si žádají jednoduché stavební práce a nutností je umístění na nehořlavou zeď. K nejoblíbenějším však patří volně stojící biokrby, protože si je můžete přenést kamkoliv chcete.

Biokrb pro chvíle pohody

Pro někoho mohou být eko krby nepraktické a vlastně tak trochu do počtu. Jenže to není pravda. Patří k cenově dostupným dekorativním doplňkům domácnosti a dokážou navodit příjemné teplo domova. Jejich instalace je snadná, protože nepotřebují komín a při spalování vychází do místnosti oxid uhličitý a vodní pára. A ty nejsou určitě škodlivé, protože se s nimi setkáváme každý den. Klasický krb je nutno udržovat v čistotě. V tomto případě nepočítejte se špínou ani prachem. Na nenáročnou údržbu si tedy velmi rychle zvyknete. Udělejte si o letošních Vánocích radost a pořiďte si biokrby do interiéru i na terasu od Vesardi. Ihned vás upoutají příjemnou cenou a nadčasovým designem.

Doporučené články