Proč by studenti měli používat chytré telefony ve škole

Mnoho škol stále uvízlo v minulosti, ale je čas přijmout digitální revoluci. Svět se mění a třída musí držet krok. Studenti vyrůstají ve světě, kde jsou technologie všudypřítomné, a je čas, aby to školy začaly uvažovat. Jednou z mnoha novinek, které digitální doba přinesla, je chytrý telefon. Pro studenty jsou to neocenitelné nástroje a mnoho škol tuto skutečnost ještě musí dohnat. Zde je pět důvodů, proč by studenti měli používat chytré telefony ve škole.

Pět důvodů, proč by studenti měli používat chytré telefony ve škole

Zůstat organizovaný

Zůstat organizovaný je jedním z velkých problémů, kterým studenti ve škole pravidelně čelí. Musí spravovat tolik různých typů informací a úkolů, a to může být ohromující. Smartphone je skvělý nástroj, který pomáhá studentům sledovat jejich úkoly a nadcházející testy a dokonce jim pomáhá se studiem. Dobrý smartphone, jako je Honor 70, dokáže bez námahy držet krok s rušným životem a umožňuje jim bezproblémově ukládat a organizovat veškerou svou práci a informace na jednom pohodlném místě. Se spoustou dostupných aplikací pro produktivitu a psaní poznámek mohou studenti efektivně řídit svůj čas a rozvrh ve škole i mimo ni.

Pohodlné provádění výzkumu

Studenti jsou často povinni provést výzkum pro své třídy. S chytrým telefonem mohou studenti pohodlně provádět průzkum a přistupovat na internet, aby vyhledávali informace o tématech, o kterých se ve třídě diskutuje. To může být užitečné, když se studenti snaží porozumět obtížnému tématu nebo když potřebují pomoci pochopit, jak něco udělat.

Efektivní komunikace

Chytré telefony poskytují studentům některé z nejdůležitějších a nejúčinnějších forem komunikace. Umožňuje studentům zůstat v kontaktu se svými učiteli a spolužáky a také s rodiči. Studenti mohou snadno posílat zprávy, e-maily nebo textové zprávy komukoli z těchto důležitých lidí v jejich životě. To je zvláště užitečné pro informování studentů o aktivitách a jakýchkoli změnách v rozvrhu ve škole a může to být dokonce způsob, jak informovat rodiče o pokroku jejich dítěte.

Posílená spolupráce

Když už jsme u komunikace, chytré telefony mohou být také skvělým nástrojem pro spolupráci. Smartphone umožňuje studentům sdílet informace se svými spolužáky, klást otázky a udržovat běžící chat o tom, co se učí. Mohou spolupracovat s ostatními spolužáky na projektech, jako jsou skupinové výzkumné práce, pomocí aplikací pro zasílání zpráv a cloudových aplikací, jako je Disk Google. Studenti mohou používat aplikace pro spolupráci jako společné místo k ukládání všech informací, které shromažďují a organizují, takže k nim mají přístup všichni, kdo se na projektu podílejí, aniž by se museli bát, že je ztratí nebo zapomenou, kam je uložili.

Přenosné a nezávislé učení

Jednou z nejdůležitějších výhod používání mobilních zařízení ve třídě je jejich schopnost pomáhat studentům učit se sami, kdykoli a kdekoli. To platí zejména pro studenty, kteří nemusí mít přístup k tradičním vzdělávacím zdrojům, jako jsou knihovny nebo počítače. S chytrým telefonem nebo tabletem mohou používat internet k vyhledání informací, které potřebují, a naučit se novým dovednostem, aniž by museli čekat na svolení učitele. Mobilní výuka také umožňuje studentům vzít si práci s sebou a pokračovat ve výuce mimo třídu, což je zvláště pro studenty, kteří mohou mít otázky, ale nemají příležitost vidět svého učitele.

Závěr

Chytré telefony mohou být pro studenty skvělými nástroji, pokud jsou používány zodpovědně. Je také důležité pamatovat na to, že technologie nenahrazují učení v reálném světě, ale měly by být používány jako učební pomůcka ke zlepšení zážitku ve třídě tím, že studentům pomohou učit se efektivněji prostřednictvím flexibilního a interaktivního média.

Doporučené články