Poznejte malebné město v Thajsku, poznejte Chiang Mai

0
582

V roce 1296 přesunul král Mangrai hlavní město svého království s poetickým názvem „Království milionu rýžových polí“ do města Chiang Mai („Nové město“) nově zbudovaného na troskách starého sídla Wiang Nopburi. Dnes toto město v severním Thajsku těží ze své bohaté historie a láká tisíce návštěvníků z celého světa, kteří chtějí na vlastní oči poznat, proč bylo Chiang Mai v roce 2014 zvoleno známým cestovatelským portálem Tripadvisor jednou z 25 nejzajímavějších destinací na světě. Bude tento článek inspirací i pro vaši cestu do exotiky?


Proč nevynechat návštěvu Chiang Mai?

V Chiang Mai je toho k vidění skutečně mnoho. Ve městě je na pět stovek buddhistických chrámů známých pro svoji fascinující architekturu i umnou dekorací. Vynechat byste neměli alespoň Wat Chedi Chet Yot, Wat Chedi Luang či Wat Phra That Doi Suthep, nejuctívanější chrám v celém severním Thajsku.

Chcete-li se o historii této oblasti dozvědět ještě více, navštivte muzeum Chiang Mai a tradiční životní styl místních obyvatel vám zase umožní návštěva 3 km vzdálené vesnice Doi Pui. Ve večerních hodinách potom stojí za vidění noční trh, kde si kromě nasávání jedinečné atmosféry můžete pořídit i pěkné suvenýry.


Příroda

Chiang Mai ale není jen o historii a památkách, nabízí i zajímavou přírodu v podobě nádherného vodopádu Huai Kaeo nebo stejnojmenného romantického květinového arboreta. Obecně jsou tyto i další přírodní zajímavosti součástí národního parku Doi Suthep rozkládajícího se na rozloze 262 km2, který nabízí mnoho možností pro procházky a výlety do přírody. I díky výborně značených cestám je jeho návštěva vhodná prakticky pro každého milovníka exotické přírody.


Nezapomeňte při svém zájezdu do Thajska toto malebné město a jeho zajímavé okolí navštívit, odjíždět budete nadšeni.