Vyzkoušejte potápění v Řecku!

0
882

Chystáte se na dovolenou do Řecka? Pevnina i ostrovy této středomořské země nabízejí nádherné a velmi členité pobřeží. Byla proto velká škoda trávit svoji řeckou dovolenou jenom poleháváním pod slunečníkem a několika tempy v teploučké vodě. Seberte odvahu a vyzkoušejte potápění. Získáte jedinečnou příležitost poznat krásu řeckého pobřeží i pod mořskou hladinou.

Získáte i DVD z ponoru

Představa ponoru pod mořskou hladinu vás možná láká. Rádi byste si užili barevného světa plného rybek a jiných mořských živočichů. Nejspíš jste se ale zalekli vlastních odvážných fantazií. „ Vždyť jsem se nikdy nepotápěl. Nemám vůbec žádné zkušenosti ani vybavení,“ namítáte vyděšeně. Žádný strach. Nevadí, že jste úplní začátečníci. V místních potápěčských centrech můžete potápěčský kurz absolvovat. Naplníte tak dovolenou zajímavým programem a budete na svůj řecký pobyt vzpomínat mnohem raději. V centru vám zapůjčí veškeré vybavení k ponoru a někde si dokonce můžete odnést fotografii, video či DVD se záznamem svého ponoru.


Na Peloponésu pod hladinou i s dětmi

Individuální potápění s přístroji je v Řecku zakázané kvůli ochraně dosud neobjevených starověkých pokladů. Vy se ale nemusíte bát, protože v potápěčských centrech žádné zákazy neplatí. Potápět se díky tomu můžete jak u pevninských břehů, tak i na většině ostrovů. Vydejte se ale tam, kde je podmořský svět nejkrásnější. Kréta se pyšní tím, že má potápěčská centra ve všech větších letoviscích. Na Rhodosu budete moci při ponoru v Kalithei obdivovat podmořské jeskyně. Skvělé podmínky k potápění nabízí Zakynthos i Korfu. Když vyrazíte do areálu Costa Navarino na Peloponésu, mohou potápěčský kurz absolvovat i vaše ratolesti od osmi let věku. Můžete se tak potápět i s rodinou. Ostatně nejenom potápění, ale vlastně jakékoli vodní sporty jsou na řeckých ostrovech velmi populární. Chcete-li si s rodinou užít trochu legrace, půjčte si motorový člun, šlapadlo, vodní lyže nebo vznášedlo. Určitě se nasmějete a přivezete si domů nezapomenutelné zážitky.