Podle čeho vybrat fitness náramek?

Fitness náramky jsou oblíbeným osobním zařízením, které využijete nejen ke sledování fyzické aktivity. Na trhu se ale nachází obrovské množství zařízení, ve kterých není jednoduché se zorientovat. Podle čeho vybírat?

Jaký máte rozpočet?

Základní otázka, na kterou si musíte odpovědět, je rozpočet. Fitness náramky se totiž mohou cenově pohybovat řádově od stokorun až po vyšší jednotky tisíc. Pokud za fitness náramek považujete i chytré hodinky (třebaže se zpravidla považují za samostatnou kategorii, jsou pro fitness náramky nepochybně přímou konkurencí), výdaj může výrazně převyšovat 10 tisíc korun. To je poměrně široký rozptyl a samozřejmě platí, že dle cenové hladiny půjde o diametrálně odlišný produkt. Neplatí to ani tak o kvalitě zpracování, jako spíše o množství nabízených funkcí nebo o účelu celého zařízení.

V nejnižší kategorii očekávejte fitness náramky se základními funkcemi – měření tepu, výpočet spálených kalorií či krokoměr. Zařízení často nemá ani displej a veškeré ovládání probíhá přes chytrý telefon, případně jedním tlačítkem, zpětnou vazbu vám náramek dává např. pomocí LED diody.

Ve vyšší cenové hladině naleznete fitness náramky, které mají displej (ten zpravidla roste společně s cenovkou), a rozšiřuje se i nabídka senzorů. V parametrech se mohou objevit položky jako vodotěsnost nebo automatické rozpoznání sportovní aktivity.

Kompatibilita s chytrým telefonem

Fitness náramky dnes nejčastěji ovládáme přes chytrý telefon. Do aplikace v něm nainstalované jsou zpravidla přes bluetooth odesílána nasbíraná data, která můžeme na telefonu dále analyzovat.

Dejte si přitom pozor, zda používáte systém iOS (tedy iPhone od firmy Apple), nebo Android (ten mají prakticky všechny ostatní chytré telefony). Obecně sice platí, že většina příslušenství je kompatibilní s oběma platformami, je ale vhodné podívat se na hodnocení dodávaných aplikací a pročíst i reálné zkušenosti uživatelů.

Zatímco v případě fitness náramků jsou možnosti obvykle zcela otevřené, na poli chytrých hodinek, kde Apple boduje se svým vlastním produktem Apple Watch, si uživatelé kupují produkt zpravidla právě podle toho, na kterém operačním systému je postaven. Své vlastní hodinky mají totiž i společnosti Xiaomi, Samsung a další.

Výdrž na baterii

Fitness náramky vám obvykle dokážou na jedno nabití sloužit několik dnů. Chytré hodinky naopak mívají při intenzivním používání problém vystačit s baterií od rána do večera. Je-li pro vás tedy zásadní, aby příslušenství dokázalo změřit např. průběh celého maratonu, fitness náramek s delší výdrží bude oproti chytrým hodinkám lepší volbou.

 Zdroj obrázku: Maridav / Shutterstock.com

Doporučené články