Opravy a statistiky

Tak vás všechny po týdnu zdravím. Jsem rád, že je ještě někdo, kdo nepropadl vánočnímu běsnění a zajímá se o cestování. Po necelém měsíci provozu databázové verze se včera někdo stal 1000 návštěvníkem. Tímto mu za celou redakci gratuluji.

Jestli jste se dívali na statistiky služby Navrcholu, tak jste si mohli všimnout rozdílu mezi našim a jejich počítadlem. Naše počítadlo počítá úplně každý přístup ke stránce. Počítadlo služby Navrcholu započítá pouze jeden přístup z určité adresy denně. Není to chyba, ale za 1 adresou se může skrývat i více lidí a počítačů (u nás je to 40 PC a asi 300 lidí). I tak si Cestovatel.cz udržuje pozici tak do 30. místa, což není vůbec špatné.

Příští týden už bych měl mít nový db server a tak přibudou články, které se teď do databáze prostě nevešly. Taky začnu vyhodnocovat 10 nejčtenějších článků, i po vymazání výsledků to doufám už bude aspoň trochu objektivní.

Taky se trochu změnila čísla článků a rubrik, takže jestli máte záložky, tak si je budete muset trochu opravit. Přece jenom s databází začínáme a teprve teď zjišťujeme, co všechno se může v ostrém provozu stát…

Mějte se pěkně i když venku třeba prší.

Milan Kylar

Zakladatel a kdysi také šéfredaktor časopisu www.cestovatel.cz. Nyní jsem zaměstnancem softwarové společnosti... Kromě toho občas fotografuji.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *