Oblečení na kolo do každého počasí? Poradíme, jak se sbalit

Několikadenní cyklovýlety jsou pro některé běžným trávením času jen co se venku udělá trochu hezky a začnou panovat dobré podmínky pro ježdění. Pokud vás však takové putování čeká poprvé a nevíte, co si s sebou vzít, aby vám nic nechybělo a neztrapnili jste se před přáteli, poradíme, jak se vybavit do jakéhokoliv počasí.

Vsaďte na vrstvy

Pokud vyjíždíte na horském kole za dobrodružstvím, čeká vás jistě cesta v členitém terénu, kde se střídá stoupání s klesáním. V případě pobytu v horských oblastech se můžete setkat s prudkými změnami počasí, proto musíte i na krátký výlet zohlednit všechny aspekty. Je tedy vybavit se vrstvami, které můžete obléknout či svléknout, a to v závislosti na klimatických podmínkách.

V horku dbejte na lehké materiály

Jestli předpověď hlásí horké dny, vybírejte odolné tenké oblečení, chráněné proti oděru. Důležitým faktorem bude odvod potu, proto si pořiďte oblečení, které dobře odvádí pot. Jen tak zůstanete co nejdéle v suchu i při náročných výšlapech. V horkém počasí jistě oceníte kraťasy na kolo, dres nebo funkční triko. Pokud vás čekají rychlé sestupy nebo vyrážíte brzy ráno, doporučujeme si vzít i lehkou větrovku nebo softshellovou bundu.

Nebojte se nepříznivého počasí

Měli jste vyrazit na cyklovýlet, ale zjistili jste, že má pršet? Pokud se připravíte, nebude problém ani špatné počasí. Stačí se vybavit vodoodpudivým oděvem, který vás udrží v suchu i při mírném dešti. Na špatné počasí vyzrajete i pomocí nepromokavé bundy a kalhot, které budete moct vytáhnout i při případném dešti. Dobrým doplňkem jsou i brýle na kolo.

Vsaďte na doplňky

I když se to může zdát nepodstatné, kromě brýlí nezapomeňte ani rukavice na kolo. Jedná se totiž o bezpečnostní prvek, který oceníte stejně jako přilbu nebo chrániče.

Už dávno neplatí, že cyklistické oděvy jsou nevzhledné a neladící estetickému oku. Na trhu najdeme velké množství variant, které můžeme libovolně kombinovat mezi sebou.

Doporučené články