Vysočina – pohádková dovolená plná dobrodružství

Vysočina je vskutku rozmanitá část České republiky, která snoubí malebnou přírodu, historická města, technické památky a další pozoruhodná místa. Dokonce se některé atrakce dostaly na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. V následujících řádcích vám prozradíme, kam se podívat.

Jihlava je nádherné krajské město, ve kterém na rodiny s dětmi čeká zoologická zahrada a na milovníky zábavy zase aquapark Vodní ráj. Stejně tak nesmíme opomenout ani Telč, kde se nachází zámek, jenž je společně s historickým jádrem města zařazen právě do dědictví UNESCO. Stačí tedy najít vhodné ubytování na Vysočině a nic vám nebrání procestovat tento kraj křížem krážem.

Navštivte i Žďár nad Sázavou a Třebíč

V blízkosti Žďáru nad Sázavou se tyčí Zelená hora. Najdete zde poutní kostel sv. Jana Nepomuckého. Ojedinělé kouzlo má také Třebíč se svou židovskou čtvrtí, synagogou a hřbitovem. Dovolená na Vysočině může být pohádková, plná adrenalinu, dobrodružství, ale i poznávání.

Užijete si nádhernou přírodu, čisté ovzduší a rodinnou pohodu. Jestliže patříte mezi milovníky piva, směřujte své kroky do pivovaru v Dalešicích. Pozorným filmovým divákům neunikne, že se zde se natáčel známý film Postřižiny. Vysočina je také místo, které láká na Westernové městečko Šiklův mlýn či strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce. Vyhledejte si ubytování v Jihlavě, odkud budete vyrážet na výlety.

Hotely a penziony v Jihlavě

V Jihlavě je spousta možností, kde se ubytovat. Velice oblíbené jsou hotely a apartmány, jako je B2B cafe apartments. Jestliže preferujete nižší ceny, poohlédněte se po penzionu. Dobře hodnocený je penzion Willa nacházející se v historickém centru Jihlavy.

Tak neváhejte, najděte si na stránkách Hotel.cz vhodné ubytování a prozkoumejte Vysočinu. Odpočinete si na loukách, zabloudíte v lesích a budete se kochat i historickými skvosty.