5 TOP destinací, kam se vydat koncem prázdnin


Polovina prázdnin za námi a Vy jste ještě nebyli na dovolené? Nic není ztraceno. Stále si můžete vybrat vysněnou destinaci a odletět za jejími krásami. Která místa je nejlepší navštívit právě koncem prázdnin?

Kam se letos vydat na konci prázdnin?

Možná se může zdát, že je pozdě řešit dovolenou. Nebojte se, není. Stále si můžete koupit letenku a odletět za sluníčkem.

Bali

Nejzápadnější ostrov Malých Sund láká k odpočinku na krásné pláži u azurově modrého moře. Dobrodruzi a výletníci jistě zavítají na rýžová pole, nenechají si ujít pohled na sopky ukryté uprostřed tropických pralesů a budou obdivovat hinduistické chrámy. Mezi nejoblíbenější destinace patří Seminyak na západním pobřeží, klidné středisko Sanur nebo Kuta Beach, kde to žije.

Egypt


Chcete odpočívat, vystavit své tělo slunečních paprsků, potápět se? Nejlepší volbou je Egypt. Užijete si služeb all inclusive, poznáte podmořský svět a do pouště můžete vyrazit na velbloudech. Kdo bude mít odpočinku a pouště dost, vydá se poznat Egypt a jeho historii na palubě obytné lodi plující po Nilu, řece života. Ubytujete se v letovisku Hurghada, Marsa Alam nebo Sharm El Sheikh?

Řecko


Krásné pláže, architektura, antické památky, pohostinní obyvatele a skvělé kuchyně dělají z Řecka jednu z nejoblíbenějších destinací. Zavítáte na Kos, kde najdete panenskou přírodu a dlouhé písčité pláže? Nebo se vydáte na perlu Jónského moře – Korfu? A co třeba romantické Santorini, které je známé plážemi s černým pískem a bílými domečky a kostely s modrými kupolemi?

Turecko

Další destinace, která je mezi Čechy velmi oblíbená. Mnoho turistů se sem rádo vrací. Jak by také ne. V zemi Orientu vedle sebe najdete antické památky, minarety i byzantské chrámy. Zdejší pobřeží lemují dlouhé pláže. Ty nejkrásnější najdete na Turecké riviéře. Jaké jsou zdejší nejoblíbenější destinace? Alanya, Antalya, Konakli, Belek a Side.

Mallorka

Odpočiňte si od každodenní starostí na širokých plážích pokrytých bílým pískem. Užívejte si klidu na ostrově palem a větrných mlýnů, vdechujte vůni mandlovníků. Mallorca je ráj, kde svítí slunce víc než 300 dní v roce. Co Vás na Mallorce čeká a nemine? Rozhodně pohled na lesy plné borovic, sady mandlovníků fíkovníků i olivovníků, hory tyčící se od mořského břehu, vodní parky, delfinárium i množství výletů, ze kterých si jen těžko budete vybírat. Vydáte se na tradiční trh v Alcúdii, do Dračí jeskyně nebo do Marinelandu? K návštěvě lákají letoviska jako Alcudia, Paguera, Cala D´Or, Sa Coma, S´Illot a další.

Doporučené články