Kam za exotikou? Na Maledivy!

Jednou z nejexotičtějších destinací na naší planetě jsou Maledivy. Tato ostrovní republika má neprávem pověst destinace pouze pro ty nejbohatší. V současné době na Maledivy jezdí stále více turistů. Díky otevření lokálních ostrovů se již nedá říct, že by Maledivy byly pouze nedostupnou luxusní destinací.

Jak se dostat na Maledivy

Maledivy leží v Indickém oceánu přibližně 6500 km od Prahy. Nejbližší pevninu nalezneme 800 km východním směrem, jedná se o Indii. Na Maledivy létá z Evropy několik leteckých společností. Nejlepší spojení nabízí společnosti Qatar a Emirates. Z Prahy odlétají několikrát týdně a je nutné počítat s minimálně jedním přestupem. Přímý let pak nabízí například Austrian nebo Lufthansa, ten zabere kolem 10 hodin.

Jaký ostrov vybrat

Maledivy mají kolem 1200 ostrovů. Hlavní město Male leží na samostatném ostrově. Z celkového počtu ostrovů je jen 200 obydlených. Nároční návštěvníci jistě zvolí luxusní resort. Těch je na Maledivách velké množství. Naleznete tu i ty nejdražší resorty na světě, kam jezdí světové celebrity.

Turisté kteří chtějí poznat opravdové Maledivy, zvolí lokální ostrov. Na lokálním ostrově bydlí místní obyvatelé, maledivci. Do roku 2010 byl turistům na lokální ostrovy vstup zakázán. Po roce 2010 začaly na těchto ostrovech vznikat malé rodinné penziony. Dnes je nabídka ubytování docela široká. Nejznámější turistické ostrovy na Maledivách jsou: Dhiffushi, Maafushi, Thoddoo a Ukulhas.

Co dělat na Maledivách

Maledivy obklopují jedny z nejbohatších a nejkrásnějších vod na naší planetě. Téměř každý ostrov na Maledivách lemuje bohatý korálový útes. Moře je teplé, úžasně modré a plné života. Nejlepší aktivitou je proto šnorchlování a potápění. Během šnorchlování často narazíte na mořské želvy, manty nebo hejna tuňáků.

Doporučujeme Vám Maledivy na Vaši exotickou dovolenou!

Rádi byste strávili Vaši další dovolenou na Maledivách? Obraťte se na cestovní agenturu maledivy-levne.cz. Nabídne Vám ubytování na těch nejkrásnějších ostrovech na Maledivách za mimořádně výhodné ceny. Postarají se o vyřízení všeho potřebného, od transferu na ostrov, ubytování až po rybaření nebo svatební obřad.

Doporučené články