Jak ušetřit na nákupech před cestou? Když nejsou slevy, vyplatí se znát výhody cashbacku

0
421

Mít na cestu to správné vybavení a pořádné zásoby jídla nebo mňamek je cestovatelský základ. Jenže to umí pěkně provětrat peněženku, proto většina z nás nakupuje ráda ve slevách. Když ale žádné slevy v dohledu nejsou, je nejlepší využít cashback a získat peníze zpět za nákupy na internetu.

Cashback neboli peníze zpět

Nakoupit a dostat za to zaplaceno?! Jestli vám to zní jako nesmysl, vězte, že je to v pohodě možné, ba dokonce lehké! Taková služba se jmenuje cashback, což doslova znamená „peníze zpět“, a jde o odměny za nákupy v internetových obchodech. Hlavní výhodou je fakt, že se nejedná o slevu, kterou poskytuje e-shop, ale je to služba třetí strany – specializovaného webu, který s eshopem spolupracuje – a funguje neustále. Nejste tak vázaní na to, kdy si obchod usmyslí snížit ceny nějakého zboží, a nakupovat levně můžete kdykoliv. 

Princip fungování je jednoduchý. Cashbackový portál přivádí e-shopu zákazníky (tím, že mu dělá vlastně reklamu) a ten mu zaplatí za každý zajištěný nákup provizi. Aby takový web motivoval lidi k nákupům, o tuto provizi se s nimi dělí – vyplácí jim odměny za nákupy.

Nejlepší slevy získáte s Tipli.cz

U nás je na peníze zpět nejlepší Tipli.cz. Nejen, že vám vrátí až 33 % ceny, ale spolupracuje s nejvíce obchody. Těch, u kterých můžete získat peníze zpět, je přes 850 a najdete mezi nimi jak řadu obchodů se sportovním vybavením a oblečením, tak i cestovní kanceláře nebo portály pro rezervaci ubytování. A to všechno kompletně zdarma. Abyste mohli dostat odměnu za nákup, stačí se na Tipli bezplatně zaregistrovat a nákupy začínat na tomto webu. Obratem se ale prokliknete přímo do vybraného obchodu, takže se pro vás samotný nákup ani platba nijak nemění. A Tipli se ani nedozví, co jste kupovali. 

Akční letáky na jednom místě

Web Tipli má ještě jednu výhodu: nenabízí jen peníze zpět, ale má v merku také akční letáky se slevami v kamenných obchodech. Navíc i v tomto případě tu najdete snad všechny obchody, na které si vzpomenete. Osobně nejraději sledujeme dva: leták Kauflandu a Lidl. V Kauflandu je totiž super výběr trvanlivých potravin a sladkostí pro slabší chvilky. A Lidl pomalu ani netřeba obhajovat – turistické oblečení a potřeby v kategorii spotřebního zboží jsou za tak atraktivní ceny, že se vyprodají snad ještě dřív, než je vůbec naskladní. Když ale pravidelně hodíte očko na Lidl leták, nikdo vám zboží nevyfoukne. Skutečnost, že na Tipli najdete i ty letáky, které vám nechodí do schránky, vám to ještě ulehčí. Nebo můžete letáky prohlížet na mobilu třeba i během cestování.