Jak se dopracovat k výhodnému cestovnímu pojištění?


Spousta lidí žije v neblahém domnění, že co je nejlevnější je i nejlepší. Tak tomu ale rozhodně není u cestovního pojištění. Právě v případě tohoto produktu byste měli přihlížet hlavně k jeho obsahové stránce. Jedině tak si zajistíte bezstarostnou letní dovolenou v zahraničí. V dnešní době se už doufejme najde jen malé množství lidí, kteří chtějí podstupovat vysoké riziko tím, že vyrazí na letní dovolenou bez cestovního pojištění. Stát se může cokoliv a jen běžné šlápnutí na ježka v chorvatském moři si vyžádá lékařský zákrok. A ten stojí pochopitelně peníze. S vhodně navrženým cestovním pojištěním však nic z toho platit nemusíte.

Zvažte všechna rizika cestovního pojištění

Výběr cestovního pojištění by rozhodně neměl být honbou za co nejnižší cenou. V první řadě musíte promyslet rizika, která vás mohou potkat na letní dovolené. Zbystřit by měli aktivně založení jedinci. Pokud holdujete i jiným než běžným turistickým aktivitám, určitě si připlaťte za rizikové nebo adrenalinové sporty. Odrazovým můstkem při volbě cestovního pojištění na léto může být několik základních parametrů tohoto produktu.

  • Výše krytí léčebných výloh
  • Odpovědnost za škodu způsobenou jiným osobám
  • Rozsah asistenčních služeb
  • Pojištění zavazadel
  • Storno zájezdu a jeho výše

To je jenom malý návod na to, jakým směrem se v případě sestavování cestovního pojištění vydat. Nejde však o nic složitého, k čemu byste potřebovali pojišťovacího agenta. I když nejdete po tom nejlevnějším cestovním pojištění na trhu, za jeho služby rozhodně platit nemusíte. Cestovní pojištění se v dnešní době sjednává zcela odlišným způsobem.

Srovnání cestovního pojištění je základ úspěchu

Příprava na letní dovolenou je spojená s řadou povinností, takže nechat vyřízení cestovního pojištění na poslední chvíli není ničím neobvyklým. Pokud k tomu dojde, určitě nezoufejte. Vyřízení této pojistky lze provést na internetu, což je dokonce v mnoha případech doporučováno. Minimálně kvůli úspoře drahocenného času a zároveň lepším cenovým podmínkám. Ideálně využijte porovnání několika pojišťovacích produktů najednou. K tomu slouží online kalkulačky, které vám dle vašich požadavků zobrazí cenové nabídky od různých pojišťoven. Na základě jejich obsahu a ceny pak můžete zvolit tu konkrétní. Srovnání cen cestovního pojištění vyřídíte například na www.okfin.cz. Vyřízení cestovního pojištění po internetu zabere v rámci letní dovolené jen pár minut. Vyplníte formulář, zvolíte si daný produkt, provedete bezhotovostní platbu a vše je vyřízeno. Přesně takhle se dnes uzavírá cestovní pojištění. Žádné složitosti, návštěvy pojišťoven a podobné věci. Pokud tedy sníte o nezapomenutelné letní dovolené, mělo by to být vždy v kombinaci s kvalitním cestovním pojištěním.

Doporučené články