Máte rádi dovolenou strávenou aktivně? Což takhle prožít ji v sedle kola?

Všimli jste si, že na silnicích potkáváme čím dál více aut, jež směřují na dovolenou nebo prodloužený víkend s jízdním kolem na střeše či zadním držáku? Není divu, spojit poznávání s aktivním pohybem je příjemné, pohodlné i praktické. Ať už se vydáte do cizí země, nebo zůstanete u nás, stačí se ubytovat a díky kolu poznávat nejen nejbližší okolí, ale i místa a krajinu vzdálenější.


Pořiďte si kvalitní kola

Abyste si výlet na kole nebo celodenní vyjížďky užívali plnými doušky, rozhodně se vyplatí investice do jízdního kola, na které je spolehnutí. Samozřejmě je důležité mít se sebou základní vybavení k opravě propíchnuté duše a pár klíčů, stěžejní je ale kolo jako celek, kterému budete plně důvěřovat. Záleží jen na vás, vyberete-li si horské či silniční kolo, volte dle vámi preferovaného povrchu, na němž budete nejčastěji jezdit. Velmi dobrou volbou jsou např. jízdní kola DHS. Jsou vhodná pro běžné ježdění v terénu, zvolit můžete model s odolnou konstrukcí, bezpečnostními prvky, hydraulickými kotoučovými brzdami, vidlicemi se zdvihem, páčkovým řazením, komponenty Shimano… Tato kola jsou designově propracovaná, ať už máte rádi netradiční vzhled nebo klasiku, vyberete si, ať už hledáte dámský nebo pánský model. Ani děti nepřijdou zkrátka, na juniory je myšleno také.

Pánové, nechte se inspirovat

Zamlouvat by se vám mohlo např. celoodpružené kolo DHS Terrana 2745. I když se vydáte do náročnějšího terénu, díky hliníkovému rámu se zadním i předním odpružením si užijete jízdu bez drncání či nejistoty. K brždění byly použity čelisťové brzdy, jistě vás potěší i pohodlné sedlo a co se týče nastavení optimálního zatížení i v členitém terénu, lehce jej přizpůsobíte díky komponentům Shimano SLM310 3/7 s 21 převody. Podzim je pro sport jako stvořený. Stačí pořídit si kolo, nebo třeba PennyBoard, kolečkové brusle či jiné vybavení a vyrazit na Valašsko, Slovensko či do Rakouska. Najdete zde spoustu krásných míst, která jsou v říjnu i listopadu za příznivého počasí skutečně nádherná.

Použitý zdroj informací Efitness.

Doporučené články