Karavan jako druhý domov aneb cestování s karavanem

Mnoho lidí touží po velikém rodinném domě, ale jsou i takoví, kterým stačí jen základní vybavení, malý prostor a budou naprosto spokojení, protože mají v životě jiné priority. Karavan je perfektní přítel na dovolenou, ale stejně tak může být druhým domovem a dokonce pro některé i jediným domovem.

Na dovolenou perfektní

Mnoho lidí využívá opravdu karavan jako druhý domov a to v létě, když se rozhodnou jet na dovolenou, protože je to velmi pohodlné, jste páni svého času a pořád máte onu svou jistotu, kromě toho spíte ve vlastní posteli, kde nikdo předtím nespal anebo se zde nevystřídalo více, než tisíc lidí, tak jako v hotelu a podobně. Velkou výhodou je, že si můžete zastavit kdekoliv a kdykoliv a jen tak si odpočívat a nejste omezování žádnými časy, které by vám dával někdo jiný a podobně.

Místo chaty karavan

V případě, že máte zahrádku a chcete si zde pořídit nějakou malou chatku, abyste zde například o prázdninách mohli strávit pár dnů, pak je dobré také popřemýšlet nad tím, jestli vám nemůže posloužit karavan jako druhý domov, neboť karavan vám nabídne stejné služby jako chatka, je v něm všechno, co na chatě potřebujete. Velkou výhodou je, že stačí zavést elektřinu a vodu, což byste museli i v případě, že byste chtěli postavit chatku a pak už jen dovezete karavan, který je uvnitř plně vybavený, takže nemusíte ani řešit výstavbu chaty, shánění materiálů a vybavování vnitřních prostor a podobně. Dovést karavan a obývat ho třeba přes léto je mnohem pohodlnější a také rychlejší, než výstavba chaty.

Chceme to levnější

Teď se nabízí otázka, která z variant je levnější, zda vyjde levněji koupit si karavan anebo nechat postavit chatku. Pravdou je, že je poměrně těžké na to odpovědět, hodně záleží na tom, jak velkou chatku nebo popřípadě karavan byste chtěli. Kromě toho záleží na tom, jak starý karavan byste koupili, samozřejmě, že platí pravidla, že čím starší karavan si koupíte, tím by měl být levnější. Také je důležité, jestli si necháte chatku vystavět podle svých představ anebo si zakoupíte již hotovou chatku, ale i tak záleží na tom, jestli je chata třeba zateplená, rozdělená na více místností a podobně. Záleží na mnoha aspektech, a proto není jednoduché odpovědět, která z variant vyjde lépe.

Chata anebo domov?

Jestliže máte karavan na nějakém pozemku natrvalo a nejezdíte s ním na dovolenou, tak ho můžete zateplit, zastřešit a nikdo nepozná, že se jedná o karavan. Existuje pár lidí, kteří si karavan obložili a zastřešili a pak neslouží karavan jako druhý domov, ale jako jediný domov, což může být pro mnohé zvláštní, hlavně stísněné, ale pokud nepotřebujete žádnou velkou vilu, pak vám karavan jako dům bude stačit a jeho pořízení je rozhodně levnější, než vystavět nějaký domek anebo dokonce v některých případech může vyjít levněji i než koupě bytu, což se vyplatí.

Karavan je perfektní věc, která vám bude sloužit nejen na dovolené, ale klidně na zahrádce jako chatka a dokonce je pro některé opravdovým domovem, tak jeho koupi pořádně promyslete, určitě vám udělá radost i užitek.

Doporučené články