Investujte do kvalitního vybavení pro zimní sporty

V posledních dvaceti letech se freeride lyže trochu změnily. Při výběru je velice důležité, aby vám lyže dokonale seděly a současně naplnily vaše očekávání. Stejně tak je dobré vyzkoušet lyže na skutečném sněhu, abyste odzkoušeli, jak se chovají v různých sněhových podmínkách. V následujících řádcích vám prozradíme, na co byste neměli zapomenout.

V první řadě si ujasněte délku, přičemž obecné pravidlo zní, že freeride lyže by měly dosahovat do oblasti mezi očima a nosem. Samozřejmě, zakoupit si můžete i delší provedení, se kterým se mnohem lépe balancuje na překážkách, což je vhodné pro začátečníky. Pamatujte si také, že lyže by neměly být kratší než po bradu.

Jak vybrat šířku?

Ujasněte si také, k jakému účelu mají lyže sloužit, protože pro rychlou jízdu po sjezdovce jsou potřebné tvrdší lyže. Pro nadšence do takzvaného butterování jsou určeny zase ohebné lyže, s nimiž se snadno skáče. Začátečníci by však měli zvolit jakýsi kompromis mezi tvrdými a měkkými lyžemi.

Investujte i do dalšího vybavení, jako jsou hole a chrániče. I hole jsou různých délek, takže si na tento parametr dejte pozor. Lyžování je poměrně nebezpečný sport, a proto jsou žádoucí chrániče, například páteře.

Freeride lyže

Freeride lyže jsou specifickou skupinou. Potřebujete zohlednit flex (měkkost a pružnost lyží), dále pak délku a šířku. Velice důležitým parametrem je také takzvaný rocker, který určuje, jak jsou lyže prohnuté v oblasti špičky po vázání. S tímto rockerem se pak snadno lyžuje i mimo sjezdovky na hlubokém sněhu.

Použijte ještě teplé rukavice, čepici a helmu. Lyžování si jednoznačně zamilujete. I když na první pohled vypadá těžce, najdete v něm takové zalíbení, že si ho užijete se vším všudy. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších zimních sportů.

Doporučené články