Domov objektivem cestovatelů na festivalech a veletrzích

0
727

Fotosoutěž Domov objektivem cestovatelů skončila loni v říjnu na veletrhu Invex, kde byli vyhlášení vítězové. Snímky z finálového kola jsme vytiskli na formát A3+ a vystavili na několika cestovatelských akcích. Z prostorových důvodů ale nebylo vždy možné vystavit všechny fotografie. Připravili jsme proto i menší prezentační variantu výstavy. Velké fotografie poputují převážně po galeriích a malou prezentační výstavu potkáte na dalších akcích, kterých se budeme účastnit.

Snímky z fotosoutěže, termíny výstav a informace o dalším ročníku naleznete na webu fotosoutěže Domov objektivem cestovatelů, kde naleznete i mapy s vyznačenými místy pořízení fotografií a popisem místa. Získáte tak 363 tipů pro vaše další cesty po České a Slovenské republice.

Invex – vyhlášení výsledků

Na loňském Invexu (23.-27. 10. 2007) proběhlo vyhlášení výsledků v rámci doprovodného programu na stánku hlavního partnera soutěže – firmy ZONER sofware. Vítězové získlali program Zoner Photo Studio 10, knihy a slevové kupóny na kurzy IDIFu, kupóny na nákup u HUMI a knihy z vydavatelství Zoner Press a Oftis. Na snímcích z fotosoutěže se také prezentovala nová funkce Zoner Photo Studia 10 pro vyhledávání dalších snímků v okolí místa pořízení. Velké fotografie zbobily jednací prostory stánku a několik návštěvníků mělo vážný zájem o jejich zakoupení.


Rajbas – Outdoor – Kotlík, Blansko

Na tomto vydařeném cestovatelském festiválku v Blansku (23.-24. 11. 2007) se nám povedlo vystavit všechny snímky na velmi exponovaném místě v předsálí. Návštěvníky zaujaly nejen fotografie, ale i GPS souřadnice místa pořízení. Několik cestovatelů se zajímalo i o techniku tisku. Všechny snímky jsou vytištěné na fototiskárně EPSON Photo Stylus R2400, která tiskne pomocí osmi pigmentových inkoustů. Díky technologii tří černých inkoustů lze vytisknout i černobílé fotografie a perfektní světle šedá místa na snímcích s tekoucí vodou…

Po těchto akcích začala příprava snímků na výstavu. Některé z nich jsme museli vyčistit nebo přetisknout, protože se během převozu a instalací v exponovaných prostorách nechtěně poškodily. I z tohoto důvodu vznikla prezentační varianta výstavy, která se bude používat na akcích. Velké fotografie jsou nyní nalepeny na deskách a zapaspartovány. Vypadají tak elegantněji a mělo by se snížit i riziko poškození při přepravě.


RegionTour 2008, Brno

Na veletrhu RegionTour (10.-13. 1. 2008) jsme měli poprvé vlastní stáneček, kde jsme prezentovali naši činnost. Fotografie zdobily stěny stánku a také jsme promítali všechny snímky včetně popisků. Lidé se zastavovali a prohlíželi fotografie míst, o kterých často ani nevědí. Velmi častý dotaz zněl na místo, kde se nachází větrný mlýn Vrátno zachycený Tomášem Kyptou. Snímek v loňském ročníku zvítězil a jeho autor získal hodnotné ceny od partnerů. Správnou odpověď jistě naleznete pomocí mapy na stránkách fotosoutěže, ale malá nápověda zní: 50° 26′ 40″ N, 14° 42′ 05″ E.


Camera Slovakia 2008, Bratislava

Tento cestovatelský festival plný promítaní a výstav fotografií velmi dobře doplňuje slovenské veletrhy cestovního ruchu. Výstavu snímků jsme měli na stánku firmy Zoner, kde jsme podobně jako na RegionTouru promítali všechny snímky s popisky. Po této prezentaci „v cudzině“ se do příštího ročníku snad zapojí i více slovenských fotografů, kteří představí skrytá místa jejich domoviny…

Pořádáte cestovatelské akce nebo promítání? Máte nevyužitý výstavní prostor? Máme několik ještě volných termínů, kdy bysme u vás mohli uspořádat výstavu nebo prezentovat projekt. Napište mi na milank (at) ces­tovatel.cz nebo zavolejte na 733 518 070.