Do Egypta za potápěním, historií i plážemi

Egypt představuje velice dostupnou exotickou destinaci, kde si můžete pohodovou a luxusní dovolenou užít i vy. Stačí si jen vybrat jedno z mnoha oblíbených letovisek, které vám poskytnou nádherné pláže, moderní bazény, prvotřídní kuchyni i spoustu zábavy. A když vás omrzí relaxování u moře, můžete vyrazit za poznáním bohaté egyptské historie.

Podmínky v Egyptě

Cestování do se vůbec nemusíte bát. Na hotelové resorty i turistická místa se pečlivě dohlíží, aby nedošlo k jakékoli nepříjemnosti. Samozřejmě při pobytu věnujte pozornost tomu, kde máte peníze a různé cennosti stejně jako byste to měli dělat i kdekoli jinde.

Do destinace můžete vyrazit díky slunnému počasí prakticky kdykoli. Egypt má po celý rok velmi slabý úhrn srážek, a tak se nemusíte bát, že byste na dovolené výrazně zmokli. Před cestou není ani třeba si měnit peníze na místní libry. Na všech turistických místech zaplatíte snadno dolary a někde i eury.

Před odletem pak věnujte pozornost především svým cestovním dokladům. Váš cestovní pas musí totiž platit ještě minimálně šest měsíců po opuštění země, abyste získali vízum do Egypta. To lze snadno opatřit na letišti v místě příjezdu, kde jsou k tomu určeny přehledné přepážky.

Nejoblíbenější egyptská letoviska

Egypt nabízí řadu krásných letovisek jak u Středozemního, tak i Rudého moře. Tím nejznámějším je pravděpodobně Hurghada, která je centrem zábavy. Najdete zde krásné moře ideální pro potápění i řadu kulturních akcí, díky kterým se rozhodně nebudete nudit.

Hledáte-li naopak klidnější letovisko, zkuste Marsa Alam. Tato destinace vám nabídne vše, co si od dovolené představujete. Díky bezprostřední blízkosti letiště navíc nestrávíte v transferu po příletu zbytečný čas a za chvíli už budete na hotelu. Zdejšímu kraji se také přezdívá egyptské Maledivy pro jeho krásné moře plné podmořského života.

Velmi zajímavým letoviskem je i Safaga, kde se nacházejí léčivé prameny, které nikde jinde v Egyptě nenajdete. Destinace je celkově klidnější, a proto je ideálním místem pro relaxační dovolenou. Vyrazit odsud ale můžete i za památkami jako je Údolí králů nebo chrám Luxor.

Co v Egyptě navštívit?

Dovolená v Egyptě nemusí být jen povalování na pláži. Určitě byste neměli opomenout alespoň některé ze světoznámých památek. Navštivte pyramidy a sfingu v Gíze, Údolí králů, kde jsou pohřbeni faraoni, nebo třeba fascinující chrámový komplex v Karnaku.

Kromě zmíněných světoznámých památek stojí za návštěvu i hlavní město Káhira. Tam najdete například mešitu Muhammada Alího nebo bazar Chán al-Chalílí. Celou historii této nádherné země si pak prohlédnete v místním Egyptském muzeu.

Pokud vás omrzí poznávání historie, můžete si svůj pobyt zpestřit i dalšími zábavnými aktivitami. Projeďte se třeba na velbloudovi nebo si půjčte vybavení na potápění. Letoviska nabízí obrovské množství zábavy, takže se v Egyptě nikdy nebudete nudit.

Doporučené články