Diashow turné „Petrohrad“ 2013

0
803

„Skvost na řece Něvě“ – Petrohrad – je tématem letošního podzimního turné cestovatele a fotografa Martina Loewa. Nově zpracovaná digitální diashow provede diváky jedním z nejkrásnějších měst světa i jeho okolím. Nad luxusem carských paláců i honosností pravoslavných chrámů se zde tají dech. Jako vždy celou diashow provází živé a poutavé Loewovo vyprávění a vše doplňují ukázky krásné ruské hudby. Více informací najdete na www.promitani­.cz/petrohrad.

Informace a kompletní program celého diashow turné najdete na: www.promitani­.cz/Petrohrad


Ke své nové diashow o Petrohradu cestovatel Martin Loew říká:

Již to, že Petrohradu a okolí jsem se rozhodl věnovat celou diashow, naznačuje krásu a zajímavost tohoto města. Někdejší metropole carského Ruska je totiž klenotem hodným skutečného obdivu. Však také téměř všechna místa, kterými tentokrát provedu diváky, jsou takového kulturního významu, že byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO.

Věrní diváci mých promítání si jistě pamatují, že před několika lety jsem již jednu diashow o Petrohradu uváděl. A právě tehdejší zájem mě přesvědčil, že se tomuto městu budu věnovat znovu. Petrohrad jsem mezi tím několikrát navštívil, doplnil spousty nových fotografií a diashow kompletně aktualizoval. V moderním digitálním zpracování tak uvidíme i místa, kam jsme se posledně nedostali, zejména velkolepé interiéry chrámů a paláců, včetně věhlasné Ermitáže.

Projdeme se nejen centrem města kolem mohutné řeky Něvy, ale navštívíme také slavné carské paláce v petrohradském okolí nebo vojenský přístav Kronštadt s ponorkami. Podnikneme výlet na Ladožské a Oněžské jezero s jejich ostrovy Valaam a Kiži, kde v krásné krajině objevíme unikátní dřevěnou architekturu.

V posledních letech byla většina důležitých petrohradských památek kompletně rekonstruována. Například nádherně opravený palác v Petrodvorci se svou Velkou kaskádovou fontánou posetou zlatými sochami je jednoduše okouzlující a obnovená Jantarová komnata v Carském selu pak přímo neuvěřitelná. Je skvělé, že se našly prostředky i lidé, kteří celé toto úžasné kulturní dědictví doslova vytáhli z propadliště dějin a zpřístupnili všem. Petr Veliký by měl radost.

Kompletní program celého diashow turné „Petrohrad“ najdete na www.promitani­.cz/petrohrad