Co si sbalit na cesty?

Ať už cestujeme do zahraničí, nebo zůstáváme někde v Čechách a touláme se po horách, vždy je důležité sbalit si vybavení, které je při pobytu mimo domov dá se říct nutností. Nejde přitom o předměty denní hygieny, i když i ty jsou důležité. Řeč je např. o lécích, které užívat musíme, o náhradních brýlích, i když jedny máme na očích nebo používáme kontaktní čočky, také o svíticí baterce, zavíracím noži…

Pro každý případ je dobré mít spolehlivý nůž

Na dovolené se rozhodně neobejdeme bez nože. Moderní zavírací nůž je výborným parťákem, který když je kvalitní, uřízne, naostří nebo rozetře na chléb cokoli, co potřebujete. Kvalitní a cenově dostupné jsou např. zavírací nože MUELA, které najdete v mnoha provedeních s různě tvarovanou čepelí i rukojetí tak, aby si vybrat skutečně každý.

Pokud se pohybujete více v přírodě, bude se vám možná hodit nůž, jehož součástí je také účinná pilka, s níž snáze a rychleji nařežete větve např. při budování přístřešku na noc, dvě. Mezi těmito noži najdete mnoho ověřených a precizně vyráběných, jako např. model Dellinger Wilderer VG10, což je lovecký nůž z japonské damascénské ocele s rukojetí z hadího dřeva. Nechybí ani kvalitní kožené pouzdro.

KPZ si vyrobte, nebo kupte

Krabička poslední záchrany neboli KPZ je důležitá pro všechny, kteří tráví čas v přírodě. Můžete si ji sami vyrobit, ale jsou i k dostání v obchodech ve velmi šikovném provedení. Obsahovat by měla vždy sirky, křesadlo, šicí potřeby, tužku, píšťalku, mini kompas, obvaz, skvělé je mít v ní i tablety pro čištění vody, set pro chytání ryb, železný provaz, zavírací špendlíky, svítiličku, svíčku, vinylovou pásku…

Opravte si kolo nebo ustřihněte, otevřete, uřežte vše s Multi Tool

Nápomocné vám může být i multifunkční nářadí. Spolehnout se můžete na Multi Tool, kde najdete např. nářaďové kleště, nářaďový nůž, multifunkční kleště apod.

Náhradní ponožky a funkční prádlo

Samozřejmostí by měla být kvalitní obuv a v batohu náhradní ponožky. Na sobě i v batohu byste měli mít funkční oblečení, které odvádí výbornou práci v létě i v zimě.

Spoustu kvalitních nožů i multifunkčních kleští a nářadí najdete na moskito.cz. Stačí si vybrat a těšit se „ven“.

Doporučené články