Co navštívit v dějišti největších světových turnajů

Za turnaj se považuje soutěž, která zahrnuje alespoň tři soutěžící, jednotlivce anebo týmy, co se účastní ve hře nebo sportu. Podívejme se, jaká města ještě do konce letošního roku pořádají zajímavé turnaje a co v těchhle destinacích objevit či navštívit.


Dostihový závod Melbourne Cup


2. listopadu se uskuteční každoroční dostihový závod koní na závodišti Flemington v australském městě Melbourne. Tenhle turnaj se pořádá už od roku 1861 a od té doby se těší obrovské oblibě. Koně soutěží na vzdálenost 3 200 metrů a prestižní závod je napínavý nejenom kvůli trofeji, ale hlavní peněžní odměně. Melbourne patří mezi turisty mezi vyhledávanou metropoli. Tohle energické a dynamické město má skvělou atmosféru, pyšní se bohatou kulturní nabídkou, světově proslulými restauracemi a překrásnou přírodou, co město obklopuje. Melbourne je také město často vyhlašované pro nejlepší kávu na světě a předčívá tak klasická místa, jakým je Řím nebo Vídeň. Kaváren je tu nespočet a tedy spoustu příležitostí ochutnat výjimečně dobrou kávu. Sydney je proslavené svou operou, Melbourne pak rockovou hudbou a senzační živou scénou. Palais Theathre nebo Spotted Mallard patří mezi podniky, kam na špičkový rockový koncert vyrazit.


Pokerový turnaj v São Paulu 


Stáj PokerStars je známá mimo jiné tím, že si pro svoje turnaje téhle strategické hry vybírá překrásná místa po celém světě. Příští měsíc se v největším městě Brazílie koná další z populárních turnajů, kde změří svoje dovednosti nejlepší hráči z celého světě. São Paulo je jistě v očích mnohých nadšených cestovatelů spojené s bujarým a pestrobarevným festivalem, obrovskou sochou Krista, který ochraňuje tohle gigantické město či se slavnou neogotickou katedrálou Catedra da Sé, jenž pojme až neuvěřitelných osm tisíc lidí. Brazílie je synonymem fotbalu, a proto zmiňme Museu do Futebol, co vzdává poctu nejkrásnější hře. Otevřeno bylo v roce 2008 a oslavuje fotbal různými aspekty hry, historickými informacemi, nechybí jedinečné fotografie nejlepších fotbalových hrdinů či zajímavé kuriozity. Zdarma můžete nahlédnout do impresivního muzea moderního umění Musea de Arte Moderna (MAM), které vypadá působivě zvenku i zevnitř. Bylo postavené už v roce 1948 podle vzoru newyorského Muzea moderního umění. Může se pochlubit sbírkou více než čtyř tisíc umělců, včetně Joana Miró či Pabla Picassa.

Finále maratonského turnaje v plavání v Abú Zabí


Od roku 2007 se koná plavecký maraton světové 10 km plavecká série FINA v otevřené vodě. Finále proběhne v Abú Zabí v polovině prosince v disciplínách 4 x 1 500 m muži a ženy, poté 10 km muži a 10 km ženy. Teploty budou ve Spojených arabských emirátech v tomhle ročním období více než příjemné, a proto by byla škoda neprozkoumat několik místních skvostů. Mešita Šeika Zayeda je jdou z nich. Jedná se o největší mešitu nejenom v hlavním městě, ale v celé zemi. Její výstavba trvala přes dvacet let a obrovský komplex o rozloze přesahující 20 hektarů je skutečným architektonickým unikátem. Zahrnují obrovskou knihovnu, která slouží komunitě, jenž má k dispozici klasické knihy, vědecké či umělecké publikace a vzácné tisky v několika světových jazycích. Nadčasový design komplexu přijíždí každoročně obdivovat tisíce návštěvníků z celého světě. 
Ferrari World by mnozí očekávali spíše v Itálii, ale tenhle gigantický tematický park se nachází kousek od okruhu Grand Prix. Svézt se můžete na jedinečné horské dráze v modelu Formula Rossa, která nabízí nejrychlejší jízdu na horské dráze na světě. Nechybí velký počet tematických zážitků, včetně různých simulátorů, pochod přes střechu Ferrari World, rozličné druhy jízd a atrakcí. O zábavu v tomhle unikátním parku rozhodně není nouze, přímo naopak.


PGL Major Stockholm


Tenhle e-sport turnaj patří mezi nejočekávanější v letošním roce, odehraje se v aréně Ericsson ve Stockholmu a má se uskutečnit v posledním říjnovém týdnu. Fond cen je obrovský a tisíce návštěvníků se nemůžou dočkat, až turnaj vypukne. Ale čím jiným se zabavit v hlavním švédském městě? Kromě královského paláce, skanzenů a procházek pestrobarevnými historickými částmi města Gamla Stan, které se datují až do 13. století a jsou plné poetických kaváren, obchůdku a jiných atrakcí, stojí za vidění muzeum Fotografiska. Jedná se o jedno z nejprestižnější muzeí věnovaných fotografii na světě, v němž se každý rok konají čtyři velké výstavy plus dvacet menších akcí, což znamená, že je každá návštěva neopakovatelná. Součástí muzea je restaurace, jenž se stala také velmi uznávanou a dokonce získala řadu ocenění. Co je lepšího než potěšit duši i žaludek?


Švédská metropole toho nabízí opravdu hodně, zmiňme však Gröna Lund, nejstarší zábavní park v zemi, poprvé byl otevřený v roce 1883. Některé atrakce byly v průběhu let zmodernizované, ale kouzlo starých časů z parku nádherně vyzařuje. V průběhu léta se zde konají i velké hudební akce a účinkovali zde umělci jako Paul McCartney, Bob Marley nebo domácí kapela ABBA.

Doporučené články