5 nejlepších zemí pro život

Jste s pokojeni s kvalitou života v České republice? Napadlo vás někdy, že byste se přestěhovali za lepším životem? Kam by to bylo? Přinášíme vám přehled zemí, které jsou podle OSN nejšťastnější na světě v roce 2016.

Průzkum srovnává subjektivní pocit blaha obyvatel 156 zemí. Ukázalo se, že osobní pocit štěstí je směrodatnějším ukazatelem měření blahobytu, než samostatné srovnávání jednotlivých kategorií jako jsou výše příjmu, chudoba, vzdělání, zdravotní péče, spokojenost s vládou a podobně.


Kde se žije nejlépe v roce 2016?

V pětici nejšťastnějších zemí na světě v letošním roce se vyskytuje Dánsko, Švýcarsko, Island, Norsko a Finsko.

Dánsko

Nejšťastněji se cítí obyvatelé Dánska. Tento fakt není žádnou novinkou, protože Dánsko se v žebříčku nejšťastnějších zemí vyskytuje již po několik let. Tamní obyvatelé se těší vysokým příjmům a dobrému zdraví. K blahu lidí přispívá také nízká úroveň korupce a málo přírodních katastrof.

Švýcarsko

Druhou zemí s nejspokojenějšími obyvateli je Švýcarsko. Krásná příroda, stabilní řízení země, dobrá ekonomika a další faktory přispívají k tomu, že se obyvatelé Švýcarska cítí být šťastni. K radostnému pocitu samozřejmě také přispívá dobré zdraví, kterému se také díky zdravému životnímu prostředí Švýcaři těší. Dalším faktorem, který přispívá ke spokojenosti obyvatelstva je bezpečnost. Když vám vaše země dokáže zajistit bezpečné, zdravé a ekonomicky stabilní prostředí, není důvod dělat si starosti.

Srovnání cestovních agentur

Island

Obyvatelé Islandu mají bezplatnou zdravotní péči i vzdělání a nízké daně z příjmů. Tyto podmínky přispívají k tomu, že místí lid nemá důvod si stěžovat a cítí se šťastně. Pokud se přesto na mysl tamního obyvatelstva přikrade smutek, pohled na panenskou přírodu, horké prameny a přírodní rezervace jistě každý smutek rozežene. Island je třetí nejšťastnější zemí pro život roku 2016.

Norsko

Zdá se, že ke štěstí člověk ani tak nepotřebuje teplé podnebí, jako mír, zdravé životní podnebí, svobodu a ekonomickou stabilitu. Norsko svým obyvatelům nabízí vysokou životní úroveň, ochranu a nádhernou přírodu. Není divu, že se místí cítí být šťastni.

Finsko

Severské země se tradičně umísťují vysoko v žebříčcích spokojenosti obyvatelstva. Výjimkou není ani Finsko, které opět dokazuje, že svým obyvatelům má co nabídnout. Finsko se v průzkumu OSN umístilo na pátém místě nejlepších zemí pro život. Svým občanům nabízí život ve zdravém životním prostředí, vysokou životní úroveň, stabilní ekonomiku a bezpečnost. Dalšími faktory jsou pak dobrý přístup ke vzdělání, vysoká úroveň zdravotní péče a dobré možnosti pro seberealizaci.

Zdá se, že lidé toho k životu mnoho nepotřebují, stačí uspokojit základní lidské potřeby. Kéž by se tak šťastně cítili obyvatelé všech zemí na světě.

Zdroj: Lottoland

Doporučené články