Za poznáním i relaxací do exotických krajin

0
397

Nádherná příroda, bohaté kulturní dědictví, zajímavá současnost a luxusní zázemí. Do těchto několika bodů se dá shrnout to, co nabízí pro našince dovolená na Maledivách nebo dovolená na Srí Lance.


Sychravé dny tuzemského podzimu můžete vyměnit za prohřátý tropický vzduch jen po několika hodinách letu. Co takhle spojit Srí Lanku a Maledivy v jeden zájezd a poznat ostrov, jehož chuť k vám možná každé ráno promlouvá z šálku cejlonského čaje?

Během osmi dnů načerpáte zážitky i informace, za což si zasloužíte odměnu v podobě relaxace v luxusním resortu na Maledivách. Zní to jako pohádka? Vězte, že ji můžete prožít během zájezdu na Srí Lanku s pobytem na Maledivách.

Tam, kde se sklízí cejlonský čaj

Ostrov čajovníkových plantáží a nádherných památek – Srí Lanka – patří právem k místům, kam stojí za to se vypravit. Srí Lanka – v překladu Krásná země – je známá rozmanitostí přírody i zachovalým kulturním dědictvím buddhismu a hinduismu. Zkušení průvodci vás pozvou k navštívení čtyř památek UNESCO. Patří k nim Polonnaruwa, nejstarší královské město, jeskynní chrámy v Dambulle i město sinhálských králů Kandy. Ani osmý div světa – zbytky paláce Sigiriya, nelze vynechat. Být na Srí Lance a minout tento překrásný komplex zahrad, fontán a vodních nádrží na Lví skále by bylo trestuhodné.


Hmotné památky jsou však jen částí bohatství, jež je možné na Srí Lance poznat. K ostrovu, jak už bylo naznačeno v úvodu, patří neodmyslitelně čaj. Způsob jeho pěstování a výroby místní odborníci poutavě vysvětlují zájemcům přímo při exkurzi v továrně. A vynechat ochutnávku? To by byl hřích. Zastávka v ajurvédské zahradě koření patří také k tradicím, které nelze vynechat, stejně jako návštěvu nejposvátnějšího buddhistického místa Srí Lanky, chrámu Dalada Maligawa, taktéž nazývaného podle uchovávané relikvie – Buddhova zubu.

Kouzlo tropické přírody


Úchvatné rostliny deštných lesů vás okouzlí, podobně jako pozorování volně žijících slonů, opic, pelikánů či pestrobarevných papoušků – třeba v národním parku Minneriya.

Atraktivní výčet je jen náznakem toho, co vás nadchne pod hladinou oceánu na další štaci, Maledivách. Souostroví, kam je výhodné se ze Srí Lanky přesunout, je známé úchvatnými písčitými plážemi, které lemují palmové háje. Pravá nádhera se však skrývá v moři. Korálové útesy jsou útočištěm řady pozoruhodných živočichů. Čtyři dny na atolu South Malé Kaafu jsou pro každého cestovatele správnou tečkou za zájezdem, na který se nezapomíná. Koupání v průzračném Indickém oceánu a relaxace na bílých plážích je před návratem do české kotliny více než žádoucí.