Všechno, co potřebujete vědět o 3D tisku

0
568

V posledních letech se do popředí prodírá 3D tisk, což je proces výroby trojrozměrných objektů z digitálního souboru. V podstatě se jedná o aditivní metodu, kdy se nanáší materiál vrstva po vrstvě podle digitálního 3D modelu objektu. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno o moderní technologii potřebujete vědět, včetně jejího využití v praxi.

Snadno vyrobíte i složité předměty, přičemž 3D tisk na zakázku je levnější, rychlejší a přizpůsobitelnější. Stejně tak je 3D tisk charakteristický minimální produkcí odpadu.

3D tisk ve strojírenství

Ve strojírenství umožňuje aditivní výroba vytvářet funkční prototypy, a tím pádem ušetřit spoustu nákladů i času ve všech fázích vývoje výrobku. Proměníte koncepční nápady na prototypy během několika hodin a rychle iterujete návrhy ve firmě bez nákladových sankcí. V neposlední řadě vytvoříte součástky z materiálů průmyslové kvality, které se velice podobají běžným vstřikovacím plastům.

3D tisk ve výrobě

Výrobní průmysl je také ovlivněn 3D tiskem, protože je možné vytvořit vysoce přesné nástroje pro koncové použití. Snižují se tím prostoje a zvyšuje se efektivita výroby.

3D tisk na vysokých školách

I na univerzitách se používají 3D tiskárny, a to pro funkční testování. Studenti tak mají poměrně urychlený tvůrčí proces a mohou bez problémů měnit koncepční návrhy ve skutečnost. Zkrátka se studenti učí praktičtějším způsobem, také zlepší kritické myšlení ve fázi vývoje projektu pomocí realistických prototypů.

3D tisk v architektuře

Prostřednictvím 3D tiskárny dosáhnete i architektonických modelů efektivněji, a tak dejte průchod své kreativitě, ztvárněte složité tvary či textury, a to během několika hodin. Vykouzlíte ohromující architektonické modely propracované do detailů pro reprezentativní prezentaci klientům.

Kde si objednat 3D tisk na zakázku?

Pokud chcete společnost, která vám zajistí 3D tisk na zakázku, můžete se obrátit na společnost Paarts Additive. Pro svou práci používá zařízení HP Multi Jet Fusion. Charakteristické je především v tom, že umožňuje výrobu prototypů i finálních výrobků. Snížíte náklady na výrobu 3D předmětů na minimum. Společnost používá kvalitní a odolné materiály, které zvládají klidně i chemii.

Paarts Additive je první referenční pracoviště 3D digitální výroby na území České republiky a snaží se rozšiřovat povědomí o této technologii na tuzemském trhu. HP Jet Fusion vám pomůže rozvíjet váš byznys. Prostřednictvím webové stránky společnosti zjistíte a ověříte vhodnost pro vaše aplikace.

Zadání je jednoduché. Zašlete objednávku skrze naceňovací portál, poté zjistíte cenu a po jejím odsouhlasení se spouští 3D tisk. Následně se vytištěné modely upraví a doručí se na vámi zvolenou adresu.