Jak šetřit záda na celodenních výletech? Zvolte správný batoh

0
414

Prázdniny už pomalu klepou na dveře a vy se pomalu dáváte do plánování rodinné dovolené nebo celodenních výletů? Pokud jste již vybrali místo, kam se letos o prázdninách podíváte, jistě nesmíte zapomenout ani na tak praktické věci, jako jsou batohy – ty totiž doprovází každého správného výletníka. Jak ale vybrat ten pravý?

Vyberte adekvátní typ batohu

Na výlet do města nebo do lůna přírody? Na den či více dní? To jsou základní otázky, které bychom si před výběrem batohu musíme položit. Ať je cíl vašeho výletu jakýkoliv, je nutné zvolit adekvátní batoh. Městský batoh zřejmě nebude mít tak dobře řešený zádový systém, celodenní pobyt v přírodě a větší zásoby v batohu nás ale o kvalitně provedených zádech z dobrých a adekvátně prodyšných zádech velmi rychle přesvědčí.

Zvolte správnou velikost

Vyrážíte na krátký výlet nebo se chcete pustit do dlouhého treku? I to hraje ve volbě ideálního zavazadla důležitou roli. Do batohu by se totiž měla vejít nutná výbava, kterou na daný výlet potřebujeme. U delších výletů jistě oceníme bederní pás, který je důležitou součástí skoro všech sportovních batohů.

Myslete na kvalitní materiály

Při volbě batohu nás zřejmě bude zajímat i samotný materiál. Mohlo by se zdát, že jde u batohu o nepodstatnou věc, nicméně opak je pravdou. Stejně jako naše svrchní vrstva oděvu, i batohy jsou vybaveny nepromokavými materiály, které nás v případě náhlého deště mohou zachránit. Jako důležitou pojistku oceníte i pláštěnku.

Nevynechejte děti

Cestujete společně se svými malými dobrodruhy? Pak nechte doma jejich školní aktovky a vyberte i jim kvalitní batoh, který bude na míru jejich malým zádům. Jak ale vybrat ten správný? Při výběru postupujte jako u sebe, jen zvolte daleko menší velikost zad tak, aby děti zvládly nosit batůžek celý den.

Zvolením dobrého batohu předejdete bolesti zad a budete si moct užít vaše společná dobrodružství naplno. Proto neváhejte a nechte si poradit ve specializovaném obchodě, kde vám jistě pomohou zvolit to nejlepší právě pro vás.