Filipíny v byznys třídě z Athén. Letenky od 20 586 Kč

0
335

Filipíny se od 10. února opět otevírají turismu a umožní vstup očkovaným cestovatelům bez povinné karantény. Většina dopravců však se spoji do Manily stále vyčkává a aktuální nabídka je velmi tristní s cenami okolo 22 tisíc z Prahy i okolních letišť. Výjimku učinily saúdské aerolinie Saudia. Ty nabízejí zpáteční letenky z Athén za 20 586 Kč. Jsou to ale letenky v byznys třídě.

Tato nabídka má samozřejmě svá „ale“.

Prvním ale je odlet z Athén. Kdo nás čte déle, ví, že bychom nepsali žádnou komplikovanou kravinu. Do Athén se pohodlně dopravíte přímými lety z Prahy za 2,5 až 3,5 tisíce s Eurowings nebo Aegeanem. Z Vídně ovšem poletíte za méně jak 60 EUR a v akci klidně za 20 EUR. Pokud budete brát návštěvu Athén jako příjemný cestovatelský bonus, ale je pryč.

Druhým ale je Saudia samotná. Jedná se o lepší aerolinky z aliance SkyTeam, které nabídnou moderní letadla i sedačky. Na 11 hodinovém letu z Jeddah si užijete Boeing 777 a plně polohovatelná sedadla. Catering ohodnotíte také na jedničku. Problém ale spočívá v tom, že na palubě ani v Jeddah není nabízen tvrdý alkohol, piva, vína ani šampaňské. Pokud oželíte přípitek šampaňským Krug, druhé ale také odpadá.

Třetí ale je noční přestup v Jeddah. Čeká vás 10 hodin na letišti s tím, že přílet je v 19 a odlet v 5 ráno. Saudia ale v prosinci otevřela zcela nový, moderní a největší SkyTeam salónek Alfursan. Součástí jsou i místnosti na spaní a díky včasnému příletu nebudete mít problém si je obsadit. Podívejte se na recenzi od Sama. Celá cesta z Athén tam zabere 24 hodin, oproti tomu nejrychlejší verze spojů z Prahy trvají 17 hodin.

Pokud vás nic z toho nerozhodilo, což by nemělo, směle kupujte. Nejlevnější lety v byznysu na Filipíny nepadají pod 50 tisíc.

Lety jsou k dispozici od 4. května do konce října 2022 i přes letní prázdniny. Pročtěte si zkušenosti s počasím na Filipínách v komentářích.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno