Rodinný zábavní park Fábula

0
1357

Nevíte kam na výlet s dětmi ? Doma je nuda a děti se ne a ne zabavit? Řešíte jak strávit volný den? A hlavně, máte rádi pohádky? Poslední otázku snad ani nemusíme pokládat, kdo z dospělých a dětí by nemiloval pohádky, princezny, prince, rytíře, skřítky a dokonce I čerty. Kdo by se nechtěl ocitnout v pohádce a prožít den s pohádkovými bytostmi? Představovali jste si večer před usnutím, jako malé děti, že jste se proměnili v krásnou a chytrou princeznu, která ukládá úkoly princům, kteří se přišli ucházet o její něžnou ručku? Nebo, že jste nebojácným, spanilým rytířem, který se směle postaví drakovi, aby si zasloužil nevěstu, půl království a věčnou slávu?

V jižních Čechách, na půli cesty mezi Pelhřimovem a Jindřichovým Hradcem, v krásném malebném městečku Kamenice nad Lipou, se Vám můžou Vaše sny splnit. Děti, rodiče i prarodiče se zde mohou přenést do pohádkového světa a užít si spoustu originální zábavy. Fábula je zábavní park pro děti, maminky, tatínky, babičky a dědečky, zabaví se tady každý od 0 do 99 let. V pohádkovém sklepení má svou magickou laboratoř kouzelník Kelly, a když se s ním vydáte na pohádkovou cestu zažijete spoustu zábavy, legrace a napětí. Bydlí zde i čarodějnice, která je jako každá čarodějnice náladová. Když však budete mít štěstí a hezky jí poprosíte, možná Vám vyzradí svůj recept na žížalí polévku. Pokud Vám budou hvězdy nakloněny, a to jistě budou, zahlédnete něžné víly v kouzelné zahradě nebo dokonce i skřítka Fábulu. Můžete se těšit na našeho čerta a jeho pekelnou školu, ti nejodvážnější se pak mohou nechat zvážit na vahách, které ukážou, jak moc jste v životě hřešili. Čertík je trochu popleta, a protože už přes sto let žije v naší pohádkové říši, zapomněl strašit, a nemusíte se ho bát. Cesta pohádkovým sklepením, ale není úplně jednoduchá, musíte plnit nelehké úkoly, ale odměna vás nemine.


Zábava pro celou rodinu od 2 do 99 let

Po návštěvě sklepení ale zábava nekončí, co takhle ztratit se v zámeckém bludišti nebo navštívit království hlavolamů. Věřte, že dostat z klece padesáti centimetrového dřevěného ježka, dá práci.

V letošním roce je horkou novinkou úniková hra – Útěk ze žaláře. Část parku Fábula je v bývalé budově soudu, a zůstaly tu zachovány cely s původními vězeňskými dveřmi. V jedné takové cele můžete zažít velké dobrodružství, zapojit svůj důvtip, kombinační schopnosti a logické myšlení a v časovém limitu vyřešit justiční omyl, kvůli kterému jste se ocitli ve vězení a tím si zajistit cestu na svobodu. V dalších prostorách najdeteobří společenské hry, které jsou zapsány v knize Českých rekordů agentury Dobrý den. Můžete si se svými dětmi zahrát pexeso, Fábulo nezlob se nebo dámu. Každá hra zabírá jednu místnost a figurky určitě nepřehlédnete. Děti se jistě zabaví i v tvořivých dílničkách, kde si mohou sami vytvořit zábavnou hrací kostku, pexeso, domino nebo Fábulo nezlob se. Vlastnoruční výrobky si odvezou domů a věříme, že si při hraní s nimi vzpomenou na krásně prožitý den v pohádkové vesničce Fábula. Dovolená s dětmi v ČR může být opravdu pohádková. U nás nemusíte chodit v obyčejném civilním oblečení, zapůjčíme Vám pohádkové kostýmy a Vy i Vaše děti se rázem můžete změnit na oblíbenou pohádkovou bytost a zažít u nás opravdovou pohádku. Malé slečny se promění na princezny, maminky na královny. Z kluků mohou být rytíři, princové nebo piráti a z tatínků králové. Každý se může stát tím, o čem sní.


Záplava volnočasových aktivit pero celou rodinu

A když si budete chtít odpočinout od pohádkových úkolů, hlavolamů či tvoření, máme pro Vás, každý den připraveno divadelní představení v prostorách venkovního amfiteátru. V parku Fábula nežijí jenom pohádkové bytosti, mají zde domov i zvířátka. V naší miniZOO si můžete pohladit a prohlédnout ovečky, prasátka, kozičky i morčátka. V čase jejich svačinky nám můžete pomoci s jejich krmením a dozvědět se, co kdo z nich rád mlsá. Dědové, tatínci a hlavně kluci si jistě rádi potrénují střelbu z kuše v naší střelnici. A ani slečny se nemusí střílení bát, střílení je velmi jednoduché a bezpečné. Další novinkou v letošním roce je expozice obřích marionet. Draci, princezny a rytíři čekají, až jim, za pomoci svých rukou vdechnete život necháte rozehrát svou vlastní fantazii. Po celém dni, plném zážitků Vám určitě bude kručet v bříškách. V naší stylové hospůdce u Loupežníka Bambitky to není žádný problém. Při svíčkách a dobové hudbě Vám jistě bude chutnat. Možná Vás zaujme, že hostinec vznikl v prostorách bývalého vycházkového vězeňského dvora. Jestli si budete chtít po jídle v klidu vychutnat kávičku, můžete děti nechat řádit na dětském hřišti a pohodlně je sledovat. Pokud se Vám zachce mlsat, můžete navštívit naší cukrárnu, kde si jistě vyberete nějakou sladkost.


Náš zábavní park pro děti a dospělé Vám nabízí mnoho zážitků a atrakcí, můžete u nás prožít krásnou pohádkovou atmosféru, zapojit svůj důvtip a um nebo jen odpočívat a snít s otevřenýma očima, staňte se na chvilku princem, princeznou, kouzelníkem, králem, čertem nebo čímkoliv budete chtít. Sezónu zahajujeme 17. června 2017 Staročeskou poutí, na které se můžete přenést do časů našich prapraprababiček a praprapradědečků, kdy na poutích vystupovali kejklíři, hrál flašinet , řemeslníci prodávali své výrobky, cikánka věštila z ruky a silák bojoval s medvědem. Těšíme se na Vaši návštěvu, podrobnější a bližší informace najdete na stránkách www.pohadkova-rise.cz.