Arganový olej je vhodný pro všechny druhy pleti

0
442

Argánie trnitá je stálezelený strom podobající se olivovníku, který dosahuje výšky šesti až deseti metrů. Strom je výjimečný tím, že roste pouze v Maroku. Plody, které příjemně voní, se používají na výrobu arganového oleje. V následujících řádcích vám prozradíme jeho přednosti a benefity.

Tradičně se arganový olej používá lokálně a perorálně, přičemž má pozitivní dopad na pokožku, vlasy, ale také nehty. Obsahuje totiž pestrou škálu vitaminů.

Chrání před sluncem

Pokud vás zajímá, jaké má arganový olej účinky, tak jich je hned několik. Především v Maroku se olej používá už od pradávna k ochraně pokožky před sluncem. Vzhledem k tomu, že má antioxidační vlastnosti, poskytuje ochranu před poškozením volnými radikály. Zabraňuje tedy spálení, a tím pádem i hyperpigmentaci.

Hydratuje pokožku

Arganový olej je v podstatě i hydratační prostředek, a proto je často součástí pleťových vod, mýdel a vlasových kondicionérů. Pro dosažení hydratačního účinku můžete tento olej aplikovat lokálně, ovšem je možné ho užívat i perorálně v podobě doplňku stravy. O hydrataci jako takovou se stará vitamin E, což je antioxidant rozpustný v tucích, jenž napomáhá zadržovat vodu v pokožce.

Pomáhá na kožní onemocnění

Olej s antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi zmírňuje projevy mnoha zánětlivých kožních onemocnění, mezi něž patří třeba lupénka a růžovka. Pro dosažení perfektních výsledků nanášejte arganový olej přímo na místa postižená lupénkou.

Dále je vhodný arganový olej na vlasy, proti akné i proti kožní infekci. Zlepšuje hojení ran, zklidňuje atopickou dermatitidu a výrazně zpomaluje proces stárnutí. Závěrem je nezbytné zmínit, že přispívá k redukci strií. Investujte tedy do oleje, který má pro lidské zdraví, především pak vaši pokožku obrovský přínos.